Оприлюднюєте звіт про договір, укладений без ЕСЗ? Врахуйте нюанс технічної реалізації ЕСЗ

Олег Підгірський
2961
17 Серпня 2022
Оприлюднюєте звіт про договір, укладений без ЕСЗ? Врахуйте нюанс технічної реалізації ЕСЗ
2961
17 Серпня 2022

Цікаво, що за редакції Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ до 19.04.2020 було визначено норми щодо оприлюднення звіту про укладений договір. Форма такого звіту визначалась за наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» 22.03.2016  № 490.

Під час дії згаданої редакції Закону № 922 технічною реалізацією електронної системи було встановлено необхідність заповнення інформації про класифікацію суб’єкта господарювання, що не передбачено згаданими нормативно-правовими актами. Що ж кажуть реалії сьогодення?

Обов’язок оприлюднення за певних умов звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, передбачений постановою від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану». Окремих умов щодо змісту такого звіту не встановлено.

Поточною редакцією Закону № 922 визначено норми, за якими після укладення договору про закупівлю без використання електронної системи закупівель замовник повинен прозвітувати про укладення такого договору. Частиною 3 статті 3 Закону № 922 встановлено форму такого звіту. Ця норма також не містить вимоги щодо зазначення інформації про класифікацію суб’єкта господарювання.

Проте при звітуванні про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, за функціоналом електронна система вимагає інформацію про класифікацію суб’єкта господарювання, оскільки таке поле є обов’язковим для заповнення.

Крім того, частиною 3 статті 3 Закону № 922 визначено, що звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, повинен містити таку інформацію про постачальника, виконавця чи підрядника:

  • найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) (для фізичної особи) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг;
  • ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг;
  • місцезнаходження (для юридичної особи) або місце проживання (для фізичної особи) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг та номер телефону.

За змістом це є загальними реквізитами сторони договору. Зазвичай таку інформацію сторони договору зазначають в останньому розділі, який здебільшого іменують «реквізити сторін».

Порада: для належного формування звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи, варто ще на етапі формування проєкту договору обов’язково вказати необхідну інформацію про постачальника, виконавця чи підрядника, у тому числі щодо класифікації суб’єкта господарювання. Наприклад:

Таким чином замовник вбереже себе від можливих помилок при заповненні форми звіту в цій частині. Скористайтесь у роботі зразком форми звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи, що розміщений на порталі RADNUK.COM.UA.

Читайте також публікації:

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО