Чи може не уповноважена, а відповідальна особа замовника звітувати по частині 7 статті 3 Закону про закупівлі?

Редакція
742
9 Вересня 2021
Чи може не уповноважена, а відповідальна особа замовника звітувати по частині 7 статті 3 Закону про закупівлі?
742
9 Вересня 2021

Наприкінці червня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України ‟Про публічні закупівлі” та інших законів щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель» від 03.06.2021 № 1530-ІХ, яким внесено значні зміни до закупівельного процесу. У тому числі змін зазнала і стаття 11 Закону «Організація закупівельної діяльності замовника».

У зв’язку з чим у замовників постає питання: чи може не уповноважена, а відповідальна особа замовника оприлюднювати звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, у випадку здійснення закупівель відповідно до частини 7 статті 3 Закону?

Частина 7 статті 3 Закону містить вичерпний перелік підстав, за яких замовник може укласти договір без проведення спрощеної закупівлі, тобто придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини 1 статті 3 Закону.

У цих випадках замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Пункт 31 частини 10 статті 11 Закону зі змінами дає однозначну відповідь на наше питання:

Уповноважена особа оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання...

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника