Необхідність протоколу під час здійснення закупівель за Постановою № 169

Олег Підгірський
1416
28 Квітня 2022
Необхідність протоколу під час здійснення закупівель за Постановою № 169
1416
28 Квітня 2022

В умовах воєнного стану усі публічні закупівлі, які повинні були здійснюватися за спрощеною закупівлею чи процедурою закупівлі, здійснюються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» шляхом укладення прямого договору з умовою оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договору про закупівлю та всіх додатків до нього (далі — звіт за Постановою № 169).

Крім того, Постановою № 169 передбачено, що такі закупівлі не включаються до річного плану закупівель. Ба більше, досі закупівельна спільнота не має одностайної думки щодо строку оприлюднення звіту за Постановою № 169. Але сьогодні не про це, висловимося щодо протоколу.

Постанова № 169 не містить прямої вимоги про необхідність формування протоколу. І зрозуміло чому — бо в країні війна. В уповноваженої чи відповідальної особи просто може бути відсутній інтернет тощо. Але! Фактично протокол — це доказ того, хто, коли та яке саме рішення (не)прийняв.

Тим більше, що після припинення чи скасування воєнного стану в Україні (а це обов’язково здійсниться) в уповноваженої / відповідальної особи буде обмежений проміжок часу, щоб прозвітувати в електронній системі. А звести кінці з кінцями може бути важко.

До того ж наразі є замовники, що є прихильниками оприлюднення звіту за Постановою з дня укладення прямого договору. При цьому якщо така інформація не з обмеженим доступом / не є конфіденційною чи такою, що несе небезпеку державі, її суверенітету чи її громадянам, Постанова № 169 цього не забороняє.

Висновок. З метою збереження документального порядку в підприємстві / установі / організації та документального засвідчення факту укладення прямого договору згідно з відповідною позицією затвердженого замовником переліку обсягів закупівель товарів, робіт і послуг під час воєнного стану рекомендуємо уповноваженим особам / відповідальним особам формувати та зберігати протокол щодо прийняття рішення про оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель (хоча б наразі в електронному варіанті).

Для завантаження прикладу в зручному форматі переходьте за посиланням.

Ще більше інформації про закупівлі в умовах війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA:

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану