Планові закупівлі, які проводяться не для потреб війни

Редакція
5072
28 Березня 2022
Планові закупівлі, які проводяться не для потреб війни
5072
28 Березня 2022

Питання читача.

  • Підкажіть, будь ласка, якщо запланована закупівля на суму 30 тис. грн, але в майбутньому до кінця 2022 року планується закупівля цього ж товару, і загальна сума буде більше 50 тис., як правильно провести цю початкову закупівлю? Прямим договором згідно з Законом з публікацією звіту чи заПостановою№169? Чи за постановою мають укладатися договори лише від 50 тис. грн? Закупівля не для потреб війни, а планова, не нова потреба.

Відповідь експерта.

  • Добридень!  Відповідно до пункту 25 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) публічна закупівля (далі — закупівля) — придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану.

Звертаємо увагу: публічні закупівлі згідно з річним планом закупівель, які замовник проводить за Законом в умовах воєнного стану, замовнику слід «відфільтрувати» відповідно до наявної потреби та, якщо такі закупівлі не термінові / не нагальні / не вкрай необхідні, відкласти до моменту припинення чи скасування воєнного стану.

Якщо такі річні плани закупівель уже оприлюднені в електронній системі, їх поки можна не чіпати та в подальшому можна буде відредагувати чи відмінити. Фактично у вас повинні залишатися тільки ті закупівлі, які необхідні під час воєнного стану та які регулюються постановою Кабміну від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі – Постанова № 169).

Детально про це читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Закупівлі згідно з Законом про закупівлі чи згідно з Постановою № 169: розмежовуємо правильно».

Усе, що ви включили в перелік товарів, робіт та послуг, що здійснюються в умовах воєнного стану, регулюється Постановою № 169. Водночас Закон станом на 25.03.2022 не втратив чинності, тому відповідно до наявної потреби при закупівлі загальною вартістю до 50 тис. грн ви маєте дотримуватися вимог Закону і принципів здійснення публічних закупівель.

Водночас, якщо загальна сума наявної потреби більше 50 тис. грн, то вона має бути включена у відповідний перелік, і якщо ви наразі можете укласти договір тільки до 50 тис. грн, то дотримуєтесь Постанови № 169.

Детально про це читайте в статті «Про закупівлі до 50 тис. грн, які не увійшли до Постанови № 169».

Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель