Шість питань про звітування за продовженими на 20 % договорами про закупівлю в умовах воєнного стану

Ганна Довгая
1301
1 Квітня 2022
Шість питань про звітування за продовженими на 20 % договорами про закупівлю в умовах воєнного стану
1301
1 Квітня 2022

Чимало продовжених у минулому році договорів про закупівлю на 20 % закінчують свою дію саме 31.03.2022. Тож далі розглянемо декілька практичних ситуацій щодо цього.

Питання 1: чи потрібно взагалі звітувати про виконання, коли в країні війна?

Однозначно так. Згідно з пунктом 12 частини 1 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про виконання договору про закупівлю протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання.

Станом на 01.04.2022 Закон не втратив чинності. При цьому 28.02.2022 набула чинності постанова Кабміну від 28.02.2022 № 169 «Про деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (зі змінами). Але згідно з частиною 1 статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Тому звітувати потрібно. При цьому 24.03.2022 набрав чинності Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», яким, зокрема, передбачено, що в період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану