Найважливіше на закупівельному фронті (до 17.03.2023)

Лілія Груздо
1442
18 Березня 2023
Найважливіше на закупівельному фронті (до 17.03.2023)
1442
18 Березня 2023

Група компаній «Радник» підготувала для вас найважливіше за цей тиждень, щоб ви отримали відповіді на всі питання, які виникають внаслідок змін:

  • 14.03.2023 представники Мінекономіки анонсували чергові закупівельні зміни. Для аукціону потрібно буде два учасники, утім якщо прийде один – його тендерну пропозицію система визнає переможною, і замовник приступить до її розгляду. За рішенням замовника відкриті торги можуть бути проведені без застосування електронного аукціону. Більш детально про те, що планується змінити в особливостях, можете прочитати в статті «Спільното, готові до наступних змін у закупівлях? Огляд змін, анонсованих Мінекономіки 14.03.2023».
  • Яке стягнення чи інший вид покарання може бути накладено на замовника / уповноважену особу в разі виявлення контролюючими органами відсутності калькуляції до контракту в оборонних закупівлях? Що стосується калькуляцій до оборонних контрактів, то корінь проблеми лежить не в наявності чи відсутності калькуляції, а в обґрунтованості цін, яка має підтверджуватися тією-таки калькуляцією. Докладніше про це — у статті «Три найпоширеніші питання про відповідальність в оборонних закупівлях».
  • Можливість укласти «прямий» договір через перебування в районі бойових дій звужено. За сьомою редакцією Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Уряду від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), для того щоб скористатись підпунктом 2 пункту 13 Особливостей, замовник має перебувати «на території активних бойових дій, які не були завершені на дату укладення договору про закупівлю». На практиці це означає, що для укладення «прямого» договору (якщо немає інших підстав) замовник має перебувати на «територіях активних бойових дій», передбачених наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309 (зі змінами). Про це та про інші умови здійснення закупівель під час воєнного стану читайте в статті «Правила публічних закупівель під час війни змінили: дванадцять акцентів».
  • Чи необхідно публікувати договори, якщо, наприклад, річний план на рік складає 60 тис. грн, але договори укладаються протягом року по 20 тис. грн кожний? Чи необхідно розміщувати звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, якщо, наприклад, річний план на рік складає 60 тис. грн, але договори укладаються протягом року по 20 тис. грн кожний? Розібралися з цими питаннями в статті «Три спірні питання щодо розміщення звіту про договір по закупівлях до 50 тис. грн».

Редакція порталу вже сформувала для вас алгоритми відповідно до вартісних меж. На цьому тижні розмістили для вас актуальні алгоритми з урахуванням змін (25.03.2023) «Алгоритм здійснення закупівель за виключеннями, передбаченими пунктом 13 Особливостей, з 25.02.2023» та «Алгоритми здійснення закупівель із використанням електронного каталогу за Особливостями з 25.02.2023».

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО