Найважливіше на закупівельному фронті (до 01.07.2022)

Редакція
2132
1 Липня 2022
Найважливіше на закупівельному фронті (до 01.07.2022)
2132
1 Липня 2022

Це був ну дуже продуктивний тиждень в закупівельному світі! Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Постанови Кабміну від 28 лютого 2022 р. № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі — постанова 169), що набули чинності 29.06.2022. Група компаній «Радник» вже готова вам представити до уваги добірку найважливішого за цей тиждень:

  1. У зв’язку із суттєвими змінами більшість замовників, які працюють за постановою 169, зіткнулися з безліччю питань, зокрема: чи змінились закупівлі до 50 тис. грн з 24.06.2022? Замовники, керуючись постановою 169, можуть закупити товар / роботу / послугу вартістю до 50 тис. грн шляхом: прямої закупівлі, закупівлі через електронний каталог, закупівлі в порядку проведення спрощених закупівель. Як здійснювати закупівлі до 50 тис. грн з моменту набуття чинності змінами до постанови 169, дізнавайтесь на нашому порталі у статті «Чи змінились закупівлі до 50 тис. грн з 24.06.2022?».
  2. Тільки внесли зміни до постанови № 169, а в Мінекономіки вже надали роз’яснення. Про обов’язковість спрощених закупівель, перелік замовників, що не здійснюють закупівлі в ЕСЗ, та багато інших нюансів читайте на нашому порталі в огляді листа Мінекономіки від 27.06.2022 щодо змін, внесених до порядку закупівель у період воєнного стану.
  3. Чи знали ви, що нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі? Про всяк випадок зазначаємо, що офіційне опублікування постанови 723 відбулося саме 29.06.2022 і що замовник, який уклав договори 27–28.06.2022 (без врахування таких змін), може їх не розривати та виконувати за правилами постанови 169 у редакції від 14.04.2022, про що детально розказано в статті «Договір за постановою № 169 укладено 27–28.06.2022, але 29.06.2022 набула чинності постанова від 24.06.2022 № 723: маємо проводити спрощену?».
  4. На період воєнного стану для більшості платників податків в Україні впроваджено можливість перейти на спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку в розмірі 2 % (далі — спецгрупа ЄП). Зверніть увагу: ідеться саме про можливість, тобто право перейти на спецгрупу ЄП на власний розсуд. Про найважливіші умови спецгрупи ЄП, що робити, коли постачальник, який є платником ПДВ під час дії договору / договору про закупівлю переходить на спецгрупу ЄП, та що робити, коли постачальник під час дії договору / договору про закупівлю відмовляється від спецгрупи ЄП і стає платником ПДВ можете дізнатись у нашій статті «Перехід на спрощену систему оподаткування за ставкою 2 % і навпаки: що робити з договорами?».
  5. У період воєнного стану важливо враховувати, що багато ситуацій і обставин сторонам договору / договору про закупівлю слід передбачати заздалегідь, адже вони поінформовані про те, що в країні війна. Cам факт війни хоч і є форс-мажорною обставиною, проте ще не звільняє учасників від необхідності виконувати свої зобов’язання за договором / договором про закупівлю. Водночас у разі настання непередбачуваного випадку, що може бути як у межах форс-мажорної ситуації, так і поза нею, сторона, для якої такий випадок став причиною невиконання зобов’язань, може аргументувати їх порушення саме непередбачуваністю даної події. Що повинна робити сторона, яка порушила зобов’язання через такий випадок, дізнавайтесь у статті «Випадок чи форс-мажор: у чому різниця? Вчимось у кращих».

Нагадуємо, що на порталі є розділ «Зразки документів», які ми постійно оновлюємо актуальними зразками та готуємо для вашої зручності.

З кожним днем наближаємось до перемоги! Слава Україні!

Більше важливої інформації про закупівлі під час воєнного стану читайте на порталі RADNUK.COM.UA в розділі «Воєнний стан»

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО