Перехід на спрощену систему оподаткування за ставкою 2 % і навпаки: що робити з договорами?

Анастасія Матвійчук
1148
29 Червня 2022
Перехід на спрощену систему оподаткування за ставкою 2 % і навпаки: що робити з договорами?
1148
29 Червня 2022

На період воєнного стану для більшості платників податків в Україні впроваджено можливість перейти на спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку в розмірі 2 % (далі — спецгрупа ЄП). Зверніть увагу: ідеться саме про можливість, тобто право перейти на спецгрупу ЄП на власний розсуд. Загальні засади роботи спецгрупи ЄП визначені в пункті 9 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ.

Одразу зауважимо, що перехід на спецгрупу ЄП не повинен стати сюрпризом для жодної зі сторін договору чи договору про закупівлю в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон, Закон про закупівлі), адже такий перехід не відбувається автоматично — для цього потрібно подати заяву до контролюючого органу (а отже, у сторін договору є достатньо часу, щоб попередити контрагента про заплановане рішення та разом подумати про його наслідки!). Суб’єкт господарювання вважається платником спецгрупи ЄП:

  • з 01.04.2022 — у разі подання заяви до 01.04.2022;
  • з наступного робочого дня після подання заяви — у разі подання заяви починаючи з 01.04.2022;
  • з дня державної реєстрації — для новостворених суб’єктів господарювання, які подали відповідну заяву про обрання спецгрупи ЄП протягом 10 днів з дня їх державної реєстрації.

Важливо: спецгрупа ЄП — явище тимчасове. Згідно з ПКУ перехід на довоєнний податковий статус має відбутися автоматично з першого дня місяця,...

Створіть аккаунт, щоб читати цю статтю

У вас вже є аккаунт?

Увійти
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану