Найголовніше за тиждень (до 12.01.2024)

Лілія Груздо
755
13 Січня 2024
Найголовніше за тиждень (до 12.01.2024)
755
13 Січня 2024

Фахівці порталу RADNUK.COM.UA продовжують допомагати не розгубитися замовникам і учасникам на ринку публічних закупівель. Як завжди, детально розбираємо важливі питання та знаходимо усі необхідні відповіді. Нюанси звітування про виконання договору про закупівлю, гарантійні строки у будівництві, порядок внесення змін до тендерної документації, особливості закупівель лікарських засобів — ключова інформація по цих питаннях та корисні посилання знайдете в матеріалі.

  • Відповідно до пункту 12 частини 1 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю протягом 20 робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю або його виконання сторонами, або його розірвання. Якщо договір про закупівлю повністю виконаний, то замовник може оприлюднити звіт про виконання договору безпосередньо після здійснення повної оплати за отримані/виконані/надані товари/роботи/послуги згідно з умовами такого договору. Яким чином звітувати про виконання у разі, якщо договір виконано частково, тобто не всі обсяги товарів/робіт/послуг поставлено/виконано/надано або якщо зобов’язання по договору не виконувалися, детально розглянули у статті «Як оприлюднити звіт про виконання договору „з нулями“ та інші загальні вимоги».
  • Відповідно до статті 859 Цивільного кодексу України, якщо договором або законом передбачено надання підрядником замовникові гарантії якості роботи, підрядник зобов’язаний передати замовникові результат роботи, який має відповідати вимогам статті 857 цього Кодексу протягом усього гарантійного строку. Гарантія якості роботи поширюється на все, що становить результат роботи, якщо інше не встановлено договором підряду. Чи потрібно встановлювати гарантійний строк якості під час закупівлі будівництва та поточного ремонту та який саме це повинен бути строк, розглянули у статті «Гарантійні строки у будівництві, під час закупівель робіт та послуг з поточного ремонту».
  • Зміни, що вносяться замовником до тендерної документації, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. Продовжуємо детально розбирати тендерну документацію. У статті «Тендерна документація: порядок внесення змін до ТД. Зміст і спосіб подання тендерної пропозиції» розібралися на прикладі, як прописати умови та вимоги розділу 2 тендерної документації та на що звернути увагу в цьому розділі, а також розібрались щодо змісту і способу подання тендерної пропозиції розділу 3 тендерної документації.
  • Замовники, які підпадають під пункт 11-1 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), тобто є закладами охорони здоров’я або структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій, що закуповують за переліком товарів згідно з додатком до Особливостей від 1 коп. до 50 тис. грн, можуть використати електронний каталог, але не зобов’язані, а при закупівлі від 50 тис. грн зобов’язані користуватися електронним каталогом. У статті «Закупівля лікарських засобів. Частина товару підпадає під пункт 11-1 Особливостей, а частина — ні. Як бути?» на прикладі розібралися, як правильно враховувати обсяги закупівлі для визначення способу закупівлі з урахуванням вимог Особливостей.
  • Кожна юридична особа мусить мати систематизований перелік назв справ, що формуються в її діловодстві, із зазначенням строків зберігання — номенклатуру справ. Відповідно до неї документи зберігають за місцем формування справ у службі діловодства чи інших структурних підрозділах замовника з моменту створення чи надходження і до передавання на зберігання в архів замовника. Строки зберігання документів в електронній системі закупівель та строки зберігання документів з публічних закупівель розглянули у статті «Строки зберігання документів з публічних закупівель».

Наостанок зазначимо, що передплатники порталу мають можливість завантажити зразки документів, зокрема протоколу затвердження змін до Річного плану щодо закупівель від 100 тис. грн через Prozorro Market за Особливостями.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО