Як оприлюднити звіт про виконання договору «з нулями» та інші загальні вимоги

Діана Лагодна
2040
9 Січня 2024
Як оприлюднити звіт про виконання договору «з нулями» та інші загальні вимоги
2040
9 Січня 2024

Як оприлюднити звіт про виконання договору “з нулями”? Дійсно, бувають такі випадки, коли за договором про закупівлю товар не поставлений та жодні кошти не були проплачені, а звітувати в системі потрібно. При цьому технічний функціонал майданчика Zakupivli.Pro (та більшості інших майданчиків) не передбачає, що можна прописати нуль у відповідному полі під час оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю. Далі — по порядку.

Оприлюднення звіту про виконання договору

Початок року — гаряча пора для оприлюднення звітів про виконання договорів про закупівлю, що були укладені раніше. Замовник має 20 робочих днів, щоб звітувати про виконання, розірвання договору чи по факту закінчення строку дії договору (за умови його виконання).

Розглянемо детально три випадки звітування по договорах.

Нагадаю, що для оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю варто користуватися кнопкою «Працювати з договором».

Потім вибрати одну з запропонованих кнопок: «Звітувати про виконання» чи «Розірвати договір»:

Виконання договору про закупівлю відбулось у 2023 році. Коли звітувати?

Якщо договір про закупівлю повністю виконаний, то замовник може оприлюднити звіт про виконання договору безпосередньо після здійснення повної оплати за отримані/виконані/надані товари/роботи/послуги згідно з умовами такого договору.

Якщо за договорами ще не оприлюднено звіту про виконання договору про закупівлю, то останній день звітування по них — 26.01.2024 (за умови, що договір діяв до 31.12.2023). Про це ми зазначали в статті «Останній день для оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю — 26.01.2024».

Для звітування про виконання договору варто скористатися кнопкою «Звітувати про виконання», перевірити всю інформацію, зберегти та підписати дані.

Після цього статус договору зміниться на «закритий», і працювати з ним в системі технічно можливості більше не буде. Для того щоб швидко зорієнтуватись, за якими саме договорами слід оприлюднити звіт про виконання договору про закупівлю, завантажте шпаргалку уповноваженої особи щодо звітування про виконання договору про закупівлю.

Часткове виконання договору про закупівлю

У замовників бувають ситуації, що договір виконано частково, тобто не всі обсяги товарів/робіт/послуг поставлено/виконано/надано.

У такому разі рекомендуємо замовнику відповідно до істотних умов, зазначених у договорі, укласти відповідну додаткову угоду (якщо договір діяв до 31.12.2023, то фактично останній день на укладення додаткової угоди був 31.12.2023), внести зміни в систему, скориставшись кнопкою «Додати зміни», а вже після цього звітувати про виконання.

Варто зауважити, що в разі неприведення істотних умов договору про закупівлю (наприклад, ціни чи об’єму) до фактичних показників існує ризик встановлення ДАСУ порушення в цій частині. Приклад такого моніторингу дивіться в статті «Застерігаємо: перед звітом про виконання договору про закупівлю варто оприлюднити заключну додаткову угоду про погодження зміни ціни».

Розірвання договору про закупівлю та як це пов’язано з можливістю проставлення нулів у звіті про виконання

Розірвання договору про закупівлю може бути як з частковим виконанням (тоді при розірванні варто вказати суму фактичної оплати по договору про закупівлю), так і договору про закупівлю, що не виконаний взагалі (оплата по договору про закупівлю не проводилася).

При розірванні договору про закупівлю технічно публікація файлу в системі не є обов’язковою, але ми радимо підтверджувати факт розірвання відповідним документом (до прикладу, додатковою угодою або листом замовника, коли можливе розірвання договору в односторонньому порядку без підписання додаткової угоди).

Хочу звернути увагу на такий момент: якщо замовник хоче звітувати із сумою 0,00 грн, то технічно в системі варто скористатися кнопкою «Розірвати договір». Кнопка «Звітувати про виконання» використовується лише із сумами від 1 копійки, і система не пропустить звітування з нулем.

Звітування — це важлива частина закупівельного процесу, тому підійдіть до нього зважено і не відкладайте цю роботу на останній день. 

Уся інформація про оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю зібрана в одному місці — в електронній книзі від Радника «Звіт про виконання договору в публічних закупівлях», що доступна кожному передплатнику порталу.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану