Купувати продукти харчування через ЗПП — право чи обов’язок? Відповідає Мінекономіки

Ганна Довгая
563
27 Червня 2024
Купувати продукти харчування через ЗПП — право чи обов’язок? Відповідає Мінекономіки
563
27 Червня 2024

Закупівля продуктів харчування в деяких випадках може здійснюватись у неконкурентний спосіб, наприклад коли потреба в закупівлі на рік умовно 30 тисяч гривень. Утім, чи обов’язково здійснювати закупівлі продуктів харчування саме шляхом проведення запиту пропозицій постачальників, дізнаєтесь далі.

Так, Мінекономіки у відповіді на запит № 194/2024, зокрема, зазначило, що здійснення закупівлі через електронний каталог шляхом запиту пропозицій постачальників за переліком продуктів харчування згідно з додатком 2 до Особливостей є обов’язком, а не правом замовника.

У разі, коли закупівля з використанням електронного каталогу шляхом запиту пропозицій постачальників не відбулася, замовник здійснює закупівлю шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному Особливостями, не збільшуючи при цьому очікувану вартість закупівлі, або шляхом запиту пропозицій постачальників в електронному каталозі відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 з урахуванням Особливостей.

Коментар. Для того щоб ви швидше могли розібратись із питанням, чи потрібно певний предмет закупівлі закуповувати саме шляхом проведення запиту пропозицій постачальників через електронний каталог Прозорро Маркет, редакцією порталу розроблено спеціальний інструмент «Перелік товарів, які необхідно купувати в електронному каталозі Prozorro Market». Користуйтесь!

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО