Як відмовити постачальнику електричної енергії в розірванні договору через форс-мажор?

Олег Підгірський
556
4 Серпня 2022
Як відмовити постачальнику електричної енергії в розірванні договору через форс-мажор?
556
4 Серпня 2022

Неодноразово у своїх публікаціях редакція порталу RADNUK.COM.UA зупинялась на питанні визначення обставин непереборної сили, якими можуть бути надзвичайні, невідворотні та об’єктивні обставини, зокрема введений із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 правовий режим воєнного стану на підставі Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами), затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX.

З початку воєнного стану підтвердженням таких обставин, як обставини непереборної сили, був лист Торгово-промислової палати України від 28.02.2022 № 2024/02.0-7.1.

Варто зазначити, що цим листом можна підтвердити лише виникнення обставин непереборної сили при виконанні зобов’язань, розпочатих до видачі цього листа та які сторони не в змозі були виконувати в цей час.

У статті «Як стороні договору повідомити іншу сторону про форс-мажорні обставини?» опрацьовано відповідне питання та наведено приклад листа щодо виникнення форс-мажорних обставин.

Крім того, у статті «Воєнний стан як форс-мажор: що й до чого?» ми розібрались із питанням застосування наведеного листа ТПП.

Сьогодні в замовників, які є споживачами електричної енергії, виникають запитання щодо правомірності розірвання договору про постачання електричної енергії у зв’язку з виникненням форс-мажорних обставин, зокрема визначених згаданим листом ТПП.

У публікації «Розірвання договору про постачання електроенергії у зв’язку з форс-мажором: чи є напад рф такою обставиною?» автор опрацював питання правомірності такого розірвання договору з огляду на умови примірного договору про постачання електричної енергії споживачу, що визначений додатком 5 до Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14.03.2018 № 312.

Спеціально для замовника редакцією порталу розроблено приклад листа-відмови постачальнику електричної енергії в розірванні договору у зв’язку з форс-мажорними обставинами за загальноопублікованим листом ТПП. Завантажуйте та користуйтесь, якщо не бажаєте безкомпромісно погоджуватись на таку пропозицію постачальника.

Корисними для вас також будуть публікації:

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану