Забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції по-новому

Редакція
2321
26 Квітня 2021
Забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції по-новому
2321
26 Квітня 2021

Чимало замовників встановлює вимогу в тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі щодо надання забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції. На порталі RADNUK.COM.UA ми вже розглянули форму та нові вимоги до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції, що затверджені наказом Мінекономіки від 14.12.2020 № 2628.

Також замовники дедалі частіше встановлюють вимоги щодо надання забезпечення виконання договору про закупівлю. Таке забезпечення може вимагатися у будь-якому вигляді, наприклад, перерахунок коштів на рахунок замовника, при цьому переможець має надати підтвердний документ — платіжне доручення або застава коштів на рахунку учасника.

Окрім того замовник може вимагати і банківську / страхову або видану іншою фінансовою установою гарантію. Яка між ними різниця та які особливості кожного виду забезпечення виконання договору про закупівлю, читайте детальніше на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Забезпечення виконання договору про закупівлю».

А в яких випадках забезпечення виконання договору про закупівлю повертається чи не повертається переможцю, проаналізовано у статті «Усе, що треба знати про (не)повернення забезпечення виконання договору про закупівлю».

Оскільки електронна система закупівель не стоїть на місці, з 16.04.2021 реалізовано новий функціонал щодо встановлення та підтвердження вимог щодо надання забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції та забезпечення виконання договору про закупівлю. Розглянемо це питання детальніше далі на прикладі авторизованого електронного майданчика Zakupki.Prom.

Забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції

До 16.04.2021 забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції надавалося шляхом завантаження файлу разом з іншими документами тендерної пропозиції / пропозиції. Проте з 16.04.2021 такий документ необхідно завантажувати у нове, окреме електронне поле.

Насправді функціонал дуже схожий на підтвердження відсутності підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, з яким усі учасники встигли ознайомитися за допомогою статті «Підтверджуємо відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі по-новому». А тому впоратись з новими критеріями «Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій» та «Забезпечення виконання договору» постачальникам буде досить легко.

Отже, для подання тендерної пропозиції, яка містить вимогу щодо надання забезпечення тендерної пропозиції, потрібно зайти на сторінку обраної закупівлі та знайти розділ «Тендерна документація», в якому розташовані «вимоги до тендерної пропозиції» (Рис. 1).

Рис.1

Натискаємо «переглянути» та ознайомлюємося з умовами (Рис. 2).

Рис.2

На жаль, не всі вимоги до забезпечення замовники зазначають саме в електронному полі, тому доцільно також переглядати вимоги, зазначені замовником у так званій «паперовій» тендерній документації, яку він завантажує в електронну систему закупівель окремим файлом. Як бачимо на Рис. 2, основна інформація, яка міститься у цьому електронному полі, це сума забезпечення тендерної пропозиції.

Після того, як ми вивчили вимоги замовника до забезпечення тендерної пропозиції, замовляємо, наприклад, банківську гарантію. Зазвичай банки вивчають вимоги тендерної документації та готують банківську гарантію відповідно до вимог, але варто перевірити її, щоб убезпечити себе від відхилення.

Отже, забезпечення тендерної пропозиції підготовлене, перевірене, як і решта документів тендерної пропозиції, тому можемо подавати свою тендерну пропозицію. Якщо замовник під час заповнення електронних полів щодо забезпечення тендерної пропозиції зазначив спосіб підтвердження «документ», в учасника з’являється функціонал завантажити файл в окреме електронне поле. Завантажити відповідний документ можна так: натискаємо «Прикріпити файл» — обираємо необхідний документ — обираємо тип файлу (Рис. 3).

Важливо! Не радимо учасникам позначати забезпечення тендерної пропозиції як конфіденційне, адже це може призвести до оскарження, оскільки інші учасники не можуть ознайомитися з документом, який завантажено як конфіденційний.

Рис.3

В іншому випадку забезпечення тендерної пропозиції завантажується разом з іншими документами тендерної пропозиції. Так підтвердження такої вимоги (галочка) встановлюється автоматично електронною системою закупівель (Рис. 4).

Рис.4

Аналогічний алгоритм дій учасника під час подання пропозиції для участі у спрощеній закупівлі.

Забезпечення виконання договору про закупівлю

Для постачальників цей критерій відрізняється від усіх інших, адже на етапі подання тендерних пропозицій / пропозицій учаснику не потрібно робити нічого, навіть позначка щодо згоди з умовами ставиться автоматично (Рис. 5).

Рис.5

Робота з даним критерієм у постачальника розпочинається, коли замовник визначає його переможцем (у спрощеній / допороговій закупівлі, відкритих торгах, відкритих торгах з публікацією англійською мовою), адже забезпечення виконання договору про закупівлю надає лише переможець.

Це не блокує можливість завантаження та підписання договору про закупівлю, але відсутність такого документа може стати причиною дискваліфікації переможця, якщо замовником була передбачена вимога щодо надання забезпечення виконання договору про закупівлю шляхом завантаження його в електронну систему закупівель у тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі.

Тому, якщо ви зустріли таку вимогу замовника, необхідно підготувати відповідне забезпечення та в авторизованому електронному майданчику натиснути на кнопку «Забезпечення виконання умов договору» (Рис. 6).

Рис.6

Далі — підвантажити через кнопку «Прикріпити файл» відповідний документ та натиснути кнопку «Зберегти» (Рис. 7).

Рис.7

Отже, проаналізувавши новий функціонал електронної системи закупівель, розуміємо, що нічого складного немає. Головне — дотримуватися принципу «тендерна пропозиція = тендерній документації», а у спрощених закупівлях «пропозиція = оголошенню про проведення спрощеної закупівлі». Наостанок нагадаємо цікаві статті за темою на порталі RADNUK.COM.UA:


Додатково пропонуємо переглянути вебінар на тему: Встановлюємо вимогу щодо забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції правильно!


Учасникам

Матеріали для початківців та професіоналів, які беруть участь у публічних (державних) закупівлях

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО