Забезпечення виконання договору про закупівлю

Анастасія Матвійчук
3180
11 Грудня 2020
Забезпечення виконання договору про закупівлю
3180
11 Грудня 2020

Пеня, штраф, гарантія, завдаток, порука, застава, притримання та ін. — класичні способи забезпечення зобов’язань, про які кожен бодай щось чув та знає. А як ця класика поєднується з Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про закупівлі, Закон), який дозволяє замовникам вимагати в переможця закупівлі внесення «забезпечення виконання договору про закупівлю»? З’ясуймо в цій статті.   

То що воно таке?

Щоб розставити крапки над «і», одразу скажемо: Закон про закупівлі не визначає прямо ані суть, ані порядок внесення, ані порядок чи вичерпний перелік підстав повернення забезпечення виконання договору про закупівлю. Замість чітких правил у Законі одні натяки та посилання на тендерну документацію. Тож для початку треба з’ясувати, що таке забезпечення виконання договору про закупівлю.

На сьогодні існує два основних підходи до розуміння суті забезпечення виконання договору про закупівлю.

Прихильники першого підходу прирівнюють забезпечення виконання договору про закупівлю до забезпечення виконання зобов’язань (як родового поняття). Ці терміни і справді дуже схоже звучать, а різницю списують на помилково вжите слово. У результаті такої підміни прихильники першого підходу доходять висновку, що види способів забезпечення договору про закупівлю вже прямо передбачені ЦК України — це вже згаданий нами набір «класики» (пеня і штраф як різновиди неустойки, гарантія, завдаток,...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.