Державні закупівлі без відстрочки платежів: як факторинг допоможе підприємцям у закупівлях?

Гліб Денисюк
732
3 Червня 2021
Державні закупівлі без відстрочки платежів: як факторинг допоможе підприємцям у закупівлях?
732
3 Червня 2021

Що робити підприємцю, який лише починає свій шлях у державних закупівлях? Як діяти, коли фірма виграла тендер на поставку товару в державну компанію? Варто звернути увагу на нову можливість у системі ProZorro — отримання фінансування за допомогою факторингу. Детальніше — у цьому матеріалі.

Факторинг — інструмент для збільшення оборотного капіталу компанії. Якщо говорити простіше, то це можливість відступити банку майбутню виплату замовника в обмін на оплату ваших товарів, робіт та послуг одразу після їх постачання / надання / виконання.

Такий підхід дозволяє підприємцям брати участь у публічних закупівлях без шкоди для їхнього виробництва або процесу провадження господарської діяльності. Адже багато оприлюднених в електронній системі закупівель процедур закупівель / спрощених закупівель передбачають післяплату. Тобто учаснику закупівлі доведеться чекати оплату за поставлений товар / надані послуги / виконані роботи від 30 днів, що може залишити малого та середнього підприємця (далі — МСП) фактично без оборотного капіталу. Саме тому багато МСП утримуються від участі в державних закупівлях, що відрізає їм шлях до величезної кількості потенційних можливостей для розвитку.

Більше про переваги державних закупівель читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Ринок публічних закупівель для учасників-початківців: переваги та ризики».

Факторинг здатен стати своєрідним «квитком» для підприємця у державні закупівлі. Наразі він...

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.