Знову про строки в публічних закупівлях

Редакція
5012
8 Червня 2021
Знову про строки в публічних закупівлях
5012
8 Червня 2021

Неодноразово на порталі RADNUK.COM.UA висвітлювалася тема строків у публічних закупівлях. Але питання щодо правильного розрахунку строків не втрачає актуальності та час від часу потребує нагадування.

Формулювання «з дня» та «від дня / дати»

«від дня / з дати (події)»:

наприклад, кінцевий строк подання тендерних пропозицій — 25.05.2021. Умовами тендерної документації визначено: «строк дії забезпечення тендерної пропозиції (строк дії гарантії) — 91 календарний день від дня кінцевого строку подання тендерних пропозицій, вказаного в оголошенні на вебпорталі Уповноваженого органу» або «строк дії забезпечення тендерної пропозиції (строк дії гарантії) — 91 календарний день з дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій, яка вказана в оголошенні на вебпорталі Уповноваженого органу».

Обрахунок строку «від дня / з дати» означає, що першим днем строку буде названий день. Тобто у нашому випадку правильним буде, якщо гарантія буде видана 25.05.2021 та дійсна до 23.08.2021.

 «з дня (події)»:

наприклад, кінцевий строк подання тендерних пропозицій — 25.05.2021. Умовами тендерної документації визначено: «строк дії забезпечення тендерної пропозиції (строк дії гарантії) — 91 календарний день з дня кінцевого строку подання тендерних пропозицій, вказаного в оголошенні на вебпорталі Уповноваженого органу».

Якщо ж строк обраховується «з дня події», то його перебіг розпочнеться наступного дня. Тобто у нашому випадку правильним буде, якщо гарантія буде видана 26.05.2021 та дійсна до 24.08.2021.

Тобто якщо строк починається «з дня», рахуємо його перебіг відповідно до статті 253 ЦК України, тобто з дня, наступного за днем відповідної події, з якою пов’язано перебіг строку. 

Строк починатиметься з 00 год. 00 хв. наступної за днем відповідної події доби, а момент його закінчення вказуватиметься у форматі «00 год. 00 хв. наступного за останнім днем строку дня»!

Радимо у питанні строків, що починаються «з дати», виходити з того, що саме ця «дата» і буде першим днем строку, за винятком обчислення строку для укладення договору про закупівлю за результатами конкурентної процедури закупівлі.

Більше про строки читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статтях:

Строки в публічних закупівлях

Усі закупівельні строки в одному місці

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО