Шпаргалка щодо строків, які збільшено. Не плутайте строки нової редакції Закону з попередньою

Крістіна Бєлякова
4830
24 Липня 2020
СПЕЦВИПУСК
Шпаргалка щодо строків, які збільшено. Не плутайте строки нової редакції Закону з попередньою
4830
24 Липня 2020

Чинна редакція Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) внесла багато змін у закупівельну діяльність. Замовники та учасники сфери публічних закупівель скаржаться, що у зв’язку зі змінами роботи стало ще більше. Але варто розглянути й позитивний аспект нововведень.

Деякі моменти можна відзначити як покращення, зокрема, це стосується збільшення строків для звітування про здійснені закупівлі та загального підрахунку строків у робочих, а не календарних днях. Особливо це відчутно для публікацій:

  • звіту про договір про закупівлю, який укладено без використання електронної системи закупівель;
  • договору про закупівлю і всіх додатків до нього;
  • повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю;
  • звіту про виконання договору про закупівлю.

Для зручності замовників ми підготували таблицю, наведену нижче, аби ви не заплутались у строках, оскільки ще залишилось багато закупівель, які завершуються за попередньою редакцією Закону. Варто нагадати, що закупівлі, розпочаті до введення в дію чинної редакції Закону, завершуються за попередньою редакцією Закону України «Про публічні закупівлі».

Замовникам варто зважати на відмінності в попередніх строках і розділити окремо незавершені закупівлі за попередньою редакцією Закону  та нові закупівлі, що наразі слід проводити / проводять за чинною редакцією Закону.

Чому важливо розділити закупівлі?

Пригадаємо, що частиною 1 статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП) встановлено, що порушення за частиною першою статті 164-14 КУпАП за неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі спричинюють накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто сума штрафу за такі порушення складає 1 700,00 грн, якщо повторно протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, то розмір штрафу за таке порушення складає 3 400,00 грн.

Також змін зазнала стаття 234-1 КУпАП. Нова редакція цієї статті наділяє правом Орган державного фінансового контролю розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення за частинами першою та другою статті 164-14 КУпАП.

Отже, якщо штрафи накладає Держаудитслужба (частини 1 і 2 статті 164-14 КУпАП), то строк притягнення до відповідальності становитиме 2 місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні — 2 місяці з дня його виявлення.

Детальніше про відповідальність читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статті «З 19.04.2020 Держаудитслужба штрафуватиме порушників самостійно. Чому? Кого? За що?».

А далі в таблиці ми для вас підготували зручну шпаргалку зі строками для порівняння.

Оприлюднення інформаціїСтроки за попередньою редакцією ЗаконуСтроки за чинною редакцією Закону
Річний план та зміни до ньогоПротягом 5 календарних днів з дня їх затвердженняПротягом 5 робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього
Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівельПротягом 1 календарного дня з дня укладення договору про закупівлюПротягом 3 робочих днів з дня укладення договору про закупівлю
Договір про закупівлю і всіх додатки до ньогоПротягом 2 календарних днів з дня укладенняПротягом 3 робочих днів з дня укладення
Повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та самих змін (у разі змін істотних умов)Протягом 3 календарних днів з дня внесення змінПротягом 3 робочих днів з дня внесення змін у випадках, передбачених ч. 5 ст. 41 Закону
Звіт про виконання договору про закупівлюПротягом 3 календарних днів з дня:
– закінчення строку дії договору;
– виконання договору сторонами;
– розірвання договору 
Протягом 20 робочих днів з дня:
– закінчення строку дії договору;
– виконання договору сторонами;
– розірвання договору

Детально про звітність та нові зміни читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статті «Що варто знати про строки оприлюднення, аби уникнути порушень у сфері закупівель».

Детально про строк на укладання договору читайте в статті «Продовження строку для укладення договору про закупівлю. Технічна реалізація в системі».

Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО