Щодо строків подання документів переможця процедури закупівлі

Редакція
715
3 Серпня 2021
Щодо строків подання документів переможця процедури закупівлі
715
3 Серпня 2021

Відповідно до пункту 18 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), переможець процедури закупівлі — це учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені у тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною, та якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю, або учасник, якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі.

А згідно з частиною 6 статті 17 Закону, переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6, 8, 12 і 13 частини 1 та частиною 2 статті 17 Закону.

Як бути переможцю, якщо останній день подання документів переможця припадає на вихідний (наприклад, на неділю), чи діятиме правило про перенесення терміну на наступний робочий день? Адже частиною 5 статті 254 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день. Чи дійсне це правило у публічних закупівлях?

Розберемо послідовно. Частина 6 статті 17 Закону передбачає строк, протягом якого переможець має оприлюднити відповідні документи в електронній системі закупівель, а саме: протягом 10 днів. Звертаємо увагу, що Законом передбачено 10 днів, а не 10 робочих днів. Тому ми маємо рахувати не робочі дні, а календарні.

Отже, якщо документи переможця будуть завантажені в електронну систему закупівель пізніше десяти днів з дати оприлюднення повідомлення про намір укласти з ним договір про закупівлю, переможець не виконає пряму норму Закону.

Так, якщо десятий день припадає на вихідний, наприклад на неділю, та переможець вирішить скористатися правилом перенесення терміну на наступний робочий день, то він порушить строки, визначені частиною 6 статті 17 Закону, оскільки документи будуть оприлюднені на одинадцятий день, тобто у строк, що перевищує десять днів з дати оприлюднення повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Радимо учаснику не відкладати оприлюднення документів переможця на останній момент, а навпаки, намагатися надати всі необхідні документи відразу, як в електронній системі закупівель замовником оприлюднено повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Додатково читайте на порталі RADNUK.COM.UA:

Строки в публічних закупівлях

Усі закупівельні строки в одному місці