Списання податкового боргу на тимчасово окупованій території

Редакція
561
2 Грудня 2021
Списання податкового боргу на тимчасово окупованій території
561
2 Грудня 2021

Гарна новина для учасників, у яких на тимчасово окупованій території  був податковий борг, оскільки починаючи з 21.11.2021 у них з’явилася можливість взяти участь у публічних закупівлях. Адже податковий борг на тимчасово окупованій території автоматично списується.

21.11.2021 набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо адміністрування податків і зборів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» від 01.07.2021 № 1617-IX (далі — Закон № 1617-IX).

Пунктом 26.2 Закону № 1617-IX передбачено:

«Контролюючий орган здійснює без подання платником податку заяви списання податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій, пені та несплачених процентів за користування розстроченням (відстроченням)) платника податків із податковою адресою на тимчасово окупованій території, який за даними інформаційно-телекомунікаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, виник у період з дати початку тимчасової окупації, визначеної Законом України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, та залишився несплаченим / непогашеним станом на дату прийняття рішення про списання такого боргу.

Таке списання здійснюється без застосування положень статті 101 цього Кодексу та виключно за даними, що містяться в інформаційно-телекомунікаційних системах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

Списані суми підлягають відновленню у разі виявлення обставин,...

Учасникам

Матеріали для початківців та професіоналів, які беруть участь у публічних (державних) закупівлях