Вимога щодо надання дозволу на концентрацію та узгоджені дії для об’єднання учасників: правильно чи ні?

Володимир Маркович
228
14 Листопада 2021
Вимога щодо надання дозволу на концентрацію та узгоджені дії для об’єднання учасників: правильно чи ні?
228
14 Листопада 2021

На порталі RADNUK.COM.UA неодноразово розглядались питання участі в публічних закупівлях об’єднань учасників. Так, у статтях «Те, що ви не знали про об’єднання учасників у публічних закупівлях», «Правовий статус об’єднання учасників у закупівельному законодавстві України» висвітлювались особливості правового статусу об’єднань учасників та необхідність отримання дозвільних документів від Антимонопольного комітету України (далі — АМКУ) під час участі в публічних закупівлях.

У статті «Об’єднання учасників: що зазначити у ТД, аби не допустити відміни» розглядались практичні аспекти встановлення вимог у тендерній документації щодо об’єднань учасників.

У цій же статті поговоримо про правомірність встановлення в тендерній документації такої вимоги, як дозвіл на концентрацію та узгоджені дії або попередній висновок АМКУ щодо відсутності необхідності одержання дозволу на узгоджені дії такого об’єднання.

Чи є така вимога дискримінаційною щодо учасників, які не отримували зазначеного дозволу? Щоб відповісти на це питання, звернемось до законодавчих норм та практики Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія).

Відповідно до статті 24 Закону України «Про захист економічної конкуренції» концентрація може бути здійснена лише за умови попереднього одержання дозволу АМКУ чи адміністративної колегії АМКУ у...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику