Правовий статус об’єднання учасників у закупівельному законодавстві України

Лариса Шевчук
1452
20 Березня 2020
СПЕЦВИПУСК
Правовий статус об’єднання учасників у закупівельному законодавстві України
1452
20 Березня 2020

Серед новел правового регулювання новою редакцією Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено право брати участь у процедурах закупівель об’єднанням учасників. У межах цієї статті спробуємо проаналізувати правові засади участі об’єднань учасників у закупівлях згідно з положеннями нової редакції цього Закону та нормами чинного господарського законодавства України, а також надати замовникам окремі рекомендації щодо використання відповідних законодавчих новел під час проведення процедур закупівель.

Двадцятого жовтня 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-IX (далі — Закон № 114-IX), прийняття якого в професійному середовищі називають «другою закупівельною революцією». Цим Законом у новій редакції було викладено Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922-VIII), який вводять у дію з 19 квітня 2020 року — через шість місяців з дня його опублікування (19.10.2019 у газеті «Голос України»), крім розділу VI «ПРОЦЕДУРА ТОРГІВ З ОБМЕЖЕНОЮ УЧАСТЮ», який вводять у дію з 19 жовтня 2020 року — через 12 місяців з дня його опублікування. Ця редакція Закону № 922-VIII містить ряд нововведень, які спрямовані на вдосконалення правового регулювання публічних закупівель в Україні, підвищення ефективності закупівель, гармонізацію з міжнародними стандартами...

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.