Те, що ви не знали про об’єднання учасників у публічних закупівлях

Тетяна Мішта
420
21 Жовтня 2021
Те, що ви не знали про об’єднання учасників у публічних закупівлях
420
21 Жовтня 2021

Для того щоб розуміти, участь яких суб’єктів у публічних закупівлях України дозволяє національне законодавство, слід пам’ятати, що після підписання Угоди про асоціацію з ЄС норми закупівельного законодавства України поступово гармонізуються з нормами законодавства про державні закупівлі ЄС.

Чинна редакція Закону містить правове регулювання участі об’єднань юридичних осіб у публічних закупівлях, яке кореспондується з нормами Директив ЄС про державні закупівлі, однак має низку особливостей.

Директива ЄС, яка встановлює закупівельні правила для країн — членів Євросоюзу, містить положення, згідно з якими групи суб’єктів господарювання, у тому числі у вигляді тимчасового об’єднання, можуть брати участь у процедурах присудження контрактів без необхідності приймати певну правову форму.

За необхідності, наприклад, коли потребується спільна та індивідуальна відповідальність, може знадобитися конкретна форма, якщо контракт присуджується таким групам. Слід також уточнити, що замовники повинні мати змогу чітко встановити, яким чином групи суб’єктів господарювання повинні відповідати вимогам щодо їхнього економічного та фінансового положення, викладеним у даній Директиві, або критеріям, пов’язаним із технічною і професійної здатністю, які вимагаються від суб’єктів господарювання, що беруть участь у процедурі закупівель самостійно.

Виконання контрактів групами суб’єктів господарювання може потребувати встановлення умов, які висуваються для окремих учасників. Такі умови повинні виправдовуватись об’єктивними причинами і бути пропорційними та можуть, наприклад, включати вимогу щодо призначення спільного представництва...

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях