Нотатки закупівельника: компетенція АМКУ в закупівлях

Ганна Довгая
1192
16 Квітня 2021
Нотатки закупівельника: компетенція АМКУ в закупівлях
1192
16 Квітня 2021

Зв’язки зв’язками, але треба ж і совість мати. Коли-небудь запитають: а що ти можеш, так би мовити, пред’явити? І жодні зв’язки не допоможуть тобі зробити ніжку маленькою, душу — великою, а серце — справедливим.Попелюшка (фільм, 1947)

З метою неупередженого та ефективного захисту прав та законних інтересів осіб, пов’язаних з участю у процедурах закупівлі, АМКУ створив постійно діючу адміністративну колегію з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія АМКУ), котра покликана здійснювати розгляд скарг суб’єктів господарювання на дії замовників публічних закупівель, що порушують правила проведення таких закупівель.

Колегія АМКУ як Орган оскарження відповідно до статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі —Закон) та враховуючи оприлюднений річний звіт за 2020 рік (Антимонопольний комітет України відзвітував за 2020 рік), має / не має таких повноважень:

Відповідно до частини 2 статті 18 Закону скаргу до Органу оскарження суб’єкт оскарження подає у формі електронного документа через електронну систему закупівель. Що обов’язково необхідно врахувати до моменту подання скарги, читайте у статті «Оформлення скарг або як захистити себе від дискримінаційних вимог замовника і зберегти кошти за подання скарги».

Однією зі складових успішного оскарження є правильне написання скарги, саме тому для полегшення вашої роботи ми розробили шаблон скарги на умови тендерної документації, який ви можете використовувати під час написання власної скарги за такою послідовністю дій на порталі RADNUK.COM.UA:

Важливо! Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 292 затверджено розмір та Порядок здійснення плати за подання скарги до органу оскарження через електронну систему закупівель та її повернення суб’єкту оскарження — детально щодо цього читайте в публікації Покрокова інструкція проведення плати за подання скарги за новим Законом.

Для нерезидентівокремі аспекти тут: Внесення плати за подання скарги. На що особливо слід звернути увагу учасникам-нерезидентам.

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО