Оформлення скарг або як захисти себе від дискримінаційних вимог замовника і зберегти кошти за подання скарги

Ганна Довгая
720
30 Липня 2020
СПЕЦВИПУСК
Оформлення скарг або як захисти себе від дискримінаційних вимог замовника і зберегти кошти за подання скарги
720
30 Липня 2020

З моменту набуття чинності нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) учасники закупівель часто не враховують формальні вимоги, які суттєво впливають на результат розгляду скарг та як наслідок на результат процедури закупівлі в цілому. Аналізуючи рішення уповноваженого органу оскарження, у сьогоднішній статті розглянемо практичний аспект застосування норм статті 18 Закону.

Що учасники зобов’язані включити до скарги?

Згідно з частиною другою статті 18 Закону скарга до Органу оскарження подається суб’єктом оскарження у формі електронного документа через електронну систему закупівель.

Відповідно до пункту 30 частини першої статті 1 Закону суб’єкт оскарження в органі оскарження (далі – суб’єкт оскарження) – фізична чи юридична особа, яка звернулася до Органу оскарження з метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи, пов’язаних з її участю у процедурі закупівлі.

Частиною 5 статті 18 Закону встановлено наступні вимоги щодо змісту скарг:

 • найменування замовника рішення, дії або бездіяльність якого оскаржуються;
 • ім’я (найменування), місце проживання (місцезнаходження) суб’єкта оскарження;
 • підстави подання скарги, посилання на порушення процедури закупівлі або прийняті рішення, дії або бездіяльність замовника, фактичні обставини, що це можуть підтверджувати;
 • обґрунтування наявності порушених прав та охоронюваних...
Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель