Законом України «Про публічні закупівлі» встановлено принципи здійснення закупівель, які проголошують недискримінацію учасників та рівне ставлення до них. Учасники (резиденти та нерезиденти) всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель (спрощених закупівлях) на рівних умовах. Законом визначено, що замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних умов до учасників.
Як захистити права учасників закупівлі в разі їх порушення (зважаючи на зміни, внесені в Закон України «Про публічні закупівлі»)?
Розмір плати
Розмір плати за подання скарги до Органу оскарження, порядок здійснення плати та її повернення суб’єктові оскарження у випадках, що передбачені Законом, визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 292 (далі — Постанова).
Цією Постановою затверджено диференційований розмір плати за подання скарги, який залежить від очікуваної вартості закупівлі, та має обмеження мінімального та максимального розміру, а саме:
- у випадку оскарження умов тендерної документації плата за подання скарги становитиме 0,3 % від очікуваної вартості закупівлі, при цьому мінімальна вартість становитиме 2 000 грн, а максимальна — 85 000 грн;
- у випадку оскарження рішень замовника плата за подання скарги становитиме 0,6 % від очікуваної вартості закупівлі, при цьому мінімальна вартість скарги становитиме 3 000 грн, а максимальна — 170 000 грн.