Покрокова інструкція проведення плати за подання скарги за новим Законом

Анна Селютіна
1073
1 Червня 2020
СПЕЦВИПУСК
Покрокова інструкція проведення плати за подання скарги за новим Законом
1073
1 Червня 2020

Механізм оскарження до АМКУ завжди був дуже важливим інструментом для збільшення довіри бізнесу до держави та публічних закупівель. Уряд удоcконалив систему оскарження публічних закупівель, затвердивши Постанову Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру плати за подання скарги та затвердження Порядку здійснення плати за подання скарги до органу оскарження через електронну систему закупівель та її повернення суб’єкту оскарження» від 22 квітня 2020 року № 292. Нові правила допоможуть як бізнесу, так і державним замовникам відчувати себе захищенішими та зроблять публічні закупівлі ефективнішими та справедливими. Тому в цій статті пропонуємо розглянути покрокову інструкцію щодо порядку проведення плати за скаргу об’єктом оскарження з огляду на запропоновані нововведення.

Відповідно до ч. 2 ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) скаргу до органу оскарження суб’єкт оскарження подає у формі електронного документа через електронну систему закупівель. За подання скарги до органу оскарження справляють плату через електронну систему закупівель в день подання скарги, після чого скарга автоматично потрапляє до реєстру скарг, відбувається формування її реєстраційної картки, яка разом зі скаргою автоматично оприлюднюється в електронній системі закупівель. Тобто скаргу подають в електронному вигляді в результаті завантаження документа на авторизований майданчик із зазначенням теми та опису скарги.

Відповідно до ч. 7 ст. 18 Закону...

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання