Динамічна або тверда ціна: як правильно?

Катерина Плашенко
14584
11 Липня 2021
Динамічна або тверда ціна: як правильно?
14584
11 Липня 2021

Усе частіше виникають питання щодо застосування динамічної і твердої договірної ціни в будівництві під час проведення та участі у закупівлях відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Тверда договірна ціна — договірна ціна, визначена на основі твердого кошторису, що може коригуватися лише в окремих випадках за згодою сторін у порядку, визначеному договором підряду.

Динамічна договірна ціна — договірна ціна, визначена на основі кошторису, що підлягає коригуванню з урахуванням уточнення обсягів робіт, цін на ресурси та інших підстав, визначених умовами договору підряду.

Учасники повинні враховувати встановлену в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі або тендерній документації та додатках до них вимогу замовника щодо динамічної чи твердої ціни. Нагадаємо, що запорукою перемоги є пропозиція / тендерна пропозиція, яка повністю відповідає вимогам замовника, це стосується і твердої / динамічної ціни.

Розглянемо питання твердої / динамічної ціни на рішенні Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) № 14269-р/пк-пз від 24.06.2021, оголошення № UA-2021-04-14-001113-a.

Вимога тендерної документації: пункт 6 «Інформація про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» розділу ІІІ тендерної документації передбачає вид договірної ціни — тверда.

Учасник ПП «П» у Додатку 2 до договору про закупівлю, що є невід’ємною частиною договору про закупівлю, надав розрахунок договірної ціни, де договірна ціна вказана як динамічна. Незважаючи на таку невідповідність, замовник визнав ПП «П» переможцем.

Позиція скаржника: скаржник / ТОВ «С» вважає, що тендерна пропозиція ПП «П» повинна бути відхилена, не погодився з рішенням замовника про визначення переможця та звернувся до Колегії зі скаргою.

Позиція замовника: ПП «П» зробив  помилку (описку): написав слово «динамічна» у документі «1. Договірна ціна.pdf». Замовник визнав зазначену помилку формальною (несуттєвою), яка зроблена учасником процедури закупівлі під час оформлення тексту документа тендерної пропозиції і не впливає на ціну тендерної пропозиції. При чому документи з розрахунками договірної ціни та калькуляція (локальні кошториси), які надані учасником-переможцем ПП «П» відповідно до результатів аукціону, — із зазначенням виду договірної ціни: «тверда».

Позиція Колегії: тендерна документація не містить окремих вимог щодо необхідності надання заповненого проєкту договору про закупівлю та додатків до неї. Зазначені додатки є додатками саме до договору про закупівлю, а не до проєкту договору про закупівлю. Водночас переможцем / ПП «П» у складі тендерної пропозиції було надано договірну ціну, в якій зазначено, що її вид — динамiчна.

Враховуючи наведене, тендерна пропозиція ПП «П» не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації та у замовника наявні підстави для відхилення тендерної пропозиції ПП «П», визначені абзацом 2 пункту 2 частини 1 статті 31 Закону.

Перемоги нам усім! Слідкуйте за оновленнями порталу RADNUK.COM.UA — у нас ще багато цікавого. Читайте також статті:

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО