Замовник приховує власні банківські реквізити, дискримінація?

Катерина Плашенко
374
18 Червня 2021
Замовник приховує власні банківські реквізити, дискримінація?
374
18 Червня 2021

Питання читача

  • Наше підприємство має намір брати участь у відкритих торгах. Умовами тендерної документації передбачено надання забезпечення тендерної пропозиції у вигляді банківської гарантії. Замовник вимагає зазначити в тексті банківської гарантії назву та адресу банку бенефіціара, тобто замовника, проте ніде не зазначає даної інформації. Ця інформація відсутня в оголошенні про проведення процедури закупівлі та виникає враження, що замовник навмисно приховує власні банківські реквізити. Можна вважати таку вимогу замовника дискримінаційною?

Відповідь експерта

  • Вітаю! Відповідно до статті 25 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовник має право зазначити в оголошенні про проведення конкурентної процедури закупівлі та в тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції.

Статтею 22 Закону передбачено, що тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником разом з оголошенням про проведення відкритих торгів в електронній системі закупівель для загального доступу шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель. Частиною 2 статті 22 Закону передбачено, що замовник вказує розмір та умови надання забезпечення тендерної пропозиції (якщо Замовник вимагає його надати), а також розмір, вид, строк та умови надання, повернення та неповернення забезпечення виконання договору про закупівлю (якщо замовник вимагає таке забезпечення надати).

Якщо ж замовник вимагає, але приховує інформацію про назву та адресу банку бенефіціара, то таким чином, звісно, не надає змоги учасникам належним чином сформувати свої тендерні пропозиції.

Відповідно до частини 1 статті 24 Закону фізична / юридична особа має право не пізніше 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися до замовника за роз’ясненнями. Та, звісно, можна оскаржити таку умову тендерної документації до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія).

Згідно з рішенням Колегії № 8899-р/пк-пз від 23.04.2021, оголошення № UA-2021-04-01-003827-a: замовник так само вимагав гарантію забезпечення тендерної пропозиції та приховував власні банківські реквізити. Колегія постановила, щоб замовник вилучив з тексту банківської гарантії назву та адресу банку бенефіціара / замовника.

Більше читайте на порталі RADNUK.COM.UA. Статті за темою обов’язково стануть вам у пригоді!

Радник відповідає на запитання

Коротко про суперечливі та болючі питання учасників закупівельного процесу