Усе що потрібно знати учаснику про отримання довідки з банку

Редакція
1858
21 Грудня 2021
Усе що потрібно знати учаснику про отримання довідки з банку
1858
21 Грудня 2021

Пунктом 4 частини 2 статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що замовник, вимагаючи від учасників процедури закупівлі документально підтвердженої інформації про відповідність кваліфікаційним критеріям, може установити такий кваліфікаційний критерій, як наявність фінансової спроможності.

Деколи замовники для підтвердження цього критерію вимагають від учасників надання довідки (довідок) з обслуговуючого банку (обслуговуючих банків) про наявність розрахункового рахунку та / або про відсутність заборгованості за кредитами та / або позиками тощо.

Що потрібно знати учаснику про отримання відповідних довідок?

По-перше, учасник повинен уважно вивчити умови тендерної документації та приділити увагу тому, як саме сформульована вимога щодо довідки з банку. Наприклад, замовник може передбачити такі варіанти довідок:

  • довідка з обслуговуючого банку про відкриття / наявність розрахункового рахунку;
  • довідки з усіх обслуговуючих банків про відкриття / наявність розрахункового рахунку;
  • довідка з обслуговуючого банку про відкриття / наявність розрахункового рахунку із обіговими коштами у сумі…;
  • довідка з обслуговуючого банку про відсутність заборгованості за кредитами;
  • довідка з обслуговуючого банку про відсутність заборгованості за позиками.

Наведений перелік не можна вважати вичерпним, замовник може встановити й інше формулювання. У будь-якому випадку учасник має надати довідку або довідки з банківських установ з визначенням, яке повністю відповідає умовам тендерної документації. Адже пам’ятаємо основне правило публічних закупівель — це повна відповідність тендерної пропозиції вимогам тендерної документації. Тобто якщо замовник вимагає довідку про відсутність заборгованості за кредитами, то саме таку довідку і потрібно надавати, довідка про відсутність заборгованості за позиками буде такою, що не відповідає вимогам замовника у повному обсязі.

По-друге, учаснику необхідно звернутися до банку, з яким він співпрацює та дізнатися, яким чином саме його банк надає такі довідки. Умови надання таких довідок у банківських установах різні. У деяких банках можна отримати відповідну довідку онлайн, просто натиснувши в інтернет-банку на кнопку, яка передбачає надання таких довідок. У такому випадку ви отримуєте довідку дуже швидко.

Але не всі банки наразі мають такі функціональні можливості, та для отримання відповідної довідки в певних баках учаснику потрібно надати офіційний запит безпосередньо у відділення, на фірмовому бланку, з печаткою та підписом керівника у паперовому вигляді. Обробка такого запиту може тривати 2–3 дні, й отримувати довідки з банку представник учасника повинен особисто. При цьому представнику учасника потрібно мати документи, які підтверджують його особу та те, що він співробітник учасника, наприклад довіреність.

По-третє, якщо замовник передбачив надання довідок з усіх банків, у яких обслуговується учасник, такі довідки потрібно отримати в усіх банках, у яких в учасника відкриті рахунки.

Враховуючи зазначені нюанси, ви зможете вчасно отримати довідку з банку та не пропустити строків подання тендерних пропозицій. Бажаємо тільки перемог!

Більше інформації щодо цього питання читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статтях:

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО