Зверніть увагу! Учасник самостійно не може скористатися нормою «24 години на виправлення» та дозавантажити документи

Редакція
873
21 Вересня 2021
Зверніть увагу! Учасник самостійно не може скористатися нормою «24 години на виправлення» та дозавантажити документи
873
21 Вересня 2021

Частиною 16 статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено: якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявлено невідповідності в інформації та / або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та / або подання яких вимагалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. При цьому абзацом 2 частини 16 Закону передбачено, що усунення невідповідностей стосується інформації та / або документів:

  • що підтверджують відповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 цього Закону;
  • на підтвердження права підпису тендерної пропозиції та / або договору про закупівлю.

Для прикладу, учасник взяв участь у процедурі закупівлі. Після проведення аукціону, коли документи тендерної пропозиції в електронній системі закупівель (далі — ЕСЗ) з’явилися у відкритому доступі, такий учасник виявляє неточність у наданій ним інформації. Виявлена неточність стосується документів, які підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 Закону або підтверджують право підпису тендерної пропозиції та / або договору про закупівлю.

Припустимо, учасник підтвердив наявність досвіду виконання аналогічного договору, утім, помилково не надав видаткову накладну до зазначеного договору. Або учасник випадково надав прострочену довіреність на особу, уповноважену на підпис документів тендерної пропозиції. На перший погляд, зазначені документи підпадають під норму «виправлення протягом 24 годин», та було б добре дозавантажити відповідну інформацію.

Звертаємо увагу, що електронна система закупівель не надає учаснику технічної можливості скористатися нормою «24 години на виправлення» та дозавантажити документи. Учасник зможе завантажити відповідні файли виключно в разі, якщо замовник, керуючись частиною 16 статті 29 Закону, розмістить в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей у складі тендерної пропозиції учасника, тобто вимогою про усунення невідповідностей у документах, які передбачені абзацом 2 частини 16 Закону.

Якщо такий учасник протягом 24 годин з моменту розміщення замовником цієї вимоги усуне зазначену вище невідповідність шляхом завантаження відповідного документа, то відповідність його тендерної пропозиції вимогам замовника буде підтверджена.

З іншою інформацією за цією темою можна ознайомитися на порталі RADNUK.COM.UA у статтях:

24 години - другий шанс на перемогу

Усе про максимально ефективне застосування механізму «24 години» та досягнення перемоги