З 17.07.2020 діє оновлений Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі

Ганна Довгая
6125
17 Липня 2020
СПЕЦВИПУСК
З 17.07.2020 діє оновлений Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі
6125
17 Липня 2020

Донедавна у статті «Увага! Оновлено та затверджено новий Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі» на порталі RADNUK.COM.UA було зазначено, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, як Уповноважений орган, що реалізує державну політику у сфері закупівель, затвердило наказ від 11.06.2020 року № 1082 «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі» (далі – Порядок).

За даними інформаційно-правової системи ЛІГА.ЗАКОН з моменту офіційного опублікування в офіційному віснику України, 2020, № 55 (17.07.2020) та відповідно набуття чинності, з 17.07.2020 р. особам, причетним до здійснення публічних закупівель, необхідно керуватись оновленими вимогами. Зокрема:

1. Розміщення інформації в електронній системі закупівель здійснюється замовником / ЦЗО / учасником / постачальником / органом оскарження / органами державного фінансового контролю шляхом заповнення електронних полів, визначених адміністратором і реалізованих в електронній системі закупівель, та завантаження відповідних документів через автоматизоване робоче місце замовника / ЦЗО / учасника / постачальника / органу оскарження / органів державного фінансового контролю.

У разі якщо інформація, розміщена в електронній системі закупівель шляхом завантаження документів, містить відомості, що відрізняються від тих, які розміщені шляхом заповнення електронних полів, автентичною вважається інформація, розміщена шляхом заповнення електронних полів.

Після внесення інформації в електронні поля, на неї накладається кваліфікований електронний підпис посадової особи. Інформація, що заповнюється в електронних полях, може відображатися на веб-порталі у вигляді документа, доступного для друку. Оприлюднення інформації на веб-порталі здійснюється електронною системою закупівель автоматично. (П. 3 Порядку).

2. У разі якщо інформація (оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель) відповідно до вимог Закону повинна бути додатково оприлюднена англійською мовою, така інформація розміщується замовником / ЦЗО одночасно з відповідною інформацією українською мовою. (П. 8 Порядку).

3. Під час унесення інформації щодо предмета закупівлі товарів та послуг в оголошення, оприлюднення яких передбачено Законом, та повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі в окремих електронних полях зазначається інформація, визначена пунктом 12 та абзацами другим – четвертим пункту 13 цього Порядку, та інформація щодо:

  • назви товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі;
  • коду товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі. (П. 14 Порядку).

На допомогу щодо визначення предмету закупівлі користуйтесь класифікаторами, які розміщено на порталі RADNUK.COM.UA в розділі «ІНСТРУМЕНТИ», «Предмет закупівлі (у тому числі Класифікатори)».

З повним тестом Порядку та інших нормативно-правових актів щодо здійснення закупівель можна ознайомитись на порталі RADNUK.COM.UA, «Правова база», «Накази».

Детально про новий Порядок розміщення читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статтях:

Звітування у закупівлях

Публікації, тематикою яких є питання щодо створення та розміщення замовниками інформації згідно Закону України «Про публічні закупівлі»