До повного переходу до уповноважених осіб замовник у замовника може працювати тендерний комітет для організації та проведення процедур закупівель.
Так, прикінцевими й перехідними положеннями нової редакції Закону встановлено, що до 1 січня 2022 року замовник може утворювати тендерний комітет (комітети) для організації та проведення процедур закупівель.
Тобто останнім днем можливого функціонування тендерного комітету (комітетів) у будь-якого замовника є 31.12.2021.
Водночас додатковим нововведенням є те, що за організацію та проведення спрощених закупівель з 19.04.2020, згідно з новою редакцією Закону, відповідати мають саме уповноважені особи — на відміну від чинної редакції Закону, яка передбачає обов′язок тендерного комітету або уповноваженої особи здійснювати лише надпорогові процедури. При цьому нова редакція Закону не містить обмежень щодо визначення одних і тих самих працівників замовника як членами тендерного комітету для проведення конкретних процедур закупівель, так і уповноваженою (-ими) особою (-ами) для здійснення спрощених закупівель або інших процедур закупівель, за які не є відповідальним конкретний тендерний комітет, до складу якого входить такий працівник.
Однак це не всі зміни, які стосуються уповноважених осіб, адже на сьогодні також дуже важливим є питання організації закупівельної діяльності під час пандемії коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України. Так 21 березня набрала чинності Постанова № 225 та 29 березня було прийнято Постанову № 248, яка вводиться в дію з 1 квітня та вносить зміни в Постанову № 225, та надає можливість замовникам проводити закупівлі на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) за простішим порядком. Одною з вимог Постанови № 225 було проводити такі закупівлі Уповноваженою замовником особою. Зверніть увагу, що, згідно з Постановою № 225 зі змінами, призначають саме Уповноважену замовником особу.
Отже, з вищевикладеного можна дійти висновку, що на час перехідного періоду, за закупіаельну діяльність відповідатимуть:
- Тендерний комітет – до 1 січня 2022 можуть відповідати за організації та проведення саме процедур закупівель.
- Уповноважена особа (УО) – з 19 квітня 2020 згідно з новою редакцією Закону, відповідатиме за спрощені закупівлі та закупівлі без застосування електронної системи закупівель, та може відповідати за процедури закупівель. А з 1 січня 2022 року за всю закупівельну діяльність в цілому.
- Уповноважена замовником особа (УЗО) – проводить закупівлі на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19).
Наостанок бажаємо всім учасникам та замовникам успіху в вашій нелегкій праці. І, звісно, в цьому вам допоможе редакція журналу «Радник в сфері публічних закупівель» — наші професійні навчання, публікації, поради й консультації.
Детально про діяльність Уповноваженої особи за новим Законом та закупівлі на протидію COVID-19 читайте на нашому порталі:
- Одна уповноважена особа = одне положення про діяльність уповноваженої особи. Чи ні?
- Карантин та закупівлі для запобігання COVID-19: на що потрібно звернути увагу
- Вісім моделей роботи уповноважених осіб. Вам залишається тільки обрати
- Усе, що потрібно знати про уповноважену особу, або Організація закупівельної діяльності за новим Законом
- Уповноважена особа без вищої освіти, якщо не має іншого вибору: якою є відповідальність?
Детально про призначення уповноваженої особи читайте в статті: «Призначення уповноваженої особи: враховуємо обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції»