Одна уповноважена особа = одне положення про діяльність уповноваженої особи. Чи ні?

Крістіна Бєлякова
2298
7 Квітня 2021
Одна уповноважена особа = одне положення про діяльність уповноваженої особи. Чи ні?
2298
7 Квітня 2021

Питання читача

  • Доброго дня! Якщо в замовника призначено більше однієї уповноваженої особи, то, відповідно, має бути положення про уповноважену особу та наказ на кожну уповноважену особу окремо чи одне загальне положення про уповноважену особу?

Відповідь експерта

  • Кожен замовник вправі вибрати самостійно, чи готувати одне загальне положення про уповноважених осіб і наказ або підготувати для кожної уповноваженої особи окреме положення та наказ про призначення.

Законом України «Про публічні закупівлі» дане питання чітко не врегульовано, отже, усе залежить від бажання замовника та від організації роботи таких уповноважених осіб. З прикладом положення про уповноважену особу та наказом ознайомтесь на порталі RADNUK.COM.UA в розділі «Зразки документів» — «Зразки документів замовникам».

Крім того, у Примірному положенні про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб), затвердженому наказом Мінекономіки від 30.03.2016 № 557, одразу передбачено, що таке положення може бути як на одну уповноважену особу, так і на декілька осіб.

Рекомендую не забути! Коли будете готувати положення про уповноважену особу (осіб), обов’язково передбачити:

  • що уповноважена (уповноважені) особа(и) має(ють) право прийняти рішення з оформленням відповідного протоколу щодо необхідності виправлення технічних (механічних, формальних) помилок, допущених при внесенні інформації про закупівлю, яка оприлюднюється на вебпорталі Уповноваженого органу. Детальніше про це читайте в статті «Помилки замовників та можливі варіанти їх виправлення»;
  • взаємозамінність призначених уповноважених осіб на період лікарняного, відпустки, відрядження тощо.

Корисні статті за темою на порталі RADNUK.COM.UA:

 


Додатково пропонуємо переглянути вебінар на тему: Організація та проведення закупівель Уповноваженою особою замовника

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника