Уповноважена особа без вищої освіти, якщо не має іншого вибору: якою є відповідальність?

Іван Шекун
2740
2 Квітня 2020
Уповноважена особа без вищої освіти, якщо не має іншого вибору: якою є відповідальність?
2740
2 Квітня 2020

Питання:

«Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, яке нас чекає покарання, якщо з 19.04.2020 буде призначено уповноваженою особою на здійснення спрощених закупівель секретаря тендерного комітету (бухгалтера), яка не має вищої освіти, але має досвід роботи в цій сфері — 5 років. Альтернативи їй немає: інші члени тендерного комітету — педагоги, а інші бухгалтери мають вищу освіту, але не мають досвіду в проведенні закупівель узагалі».

Відповідь:

— Добрий день! Статтею 44 розділу IX нового Закону передбачено, що за порушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання цього Закону, на уповноважених осіб, службових (посадових) осіб замовників, службових (посадових) осіб та членів органу оскарження, службових (посадових) осіб Уповноваженого органу, службових (посадових) осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, службових (посадових) осіб органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (обслуговуючого банку), покладена відповідальність згідно із законами України.

Водночас ні Кодексом України про адміністративні правопорушення України, ні Кримінальним кодексом України чи будь-яким іншим нормативно-правовим актом чітко не вставлено відповідальності за призначення уповноваженою особи без вищої освіти.

За невиконання прямої вказівки Закону щодо призначення уповноваженої особи саме з вищою освітою той, хто призначив керівника (вища організація), може притягнути його до дисциплінарної відповідальності, як правило,...

Тендерний комітет/уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель