Два в одному — і уповноважена особа, і представник учасника

Крістіна Бєлякова
814
1 Вересня 2021
Два в одному — і уповноважена особа, і представник учасника
814
1 Вересня 2021

Питання читача

  • Добрий день! Чи може бути одна людина в одній організації (підприємстві чи установі) уповноваженою особою і представником учасника, якщо організація є і замовником, і учасником?

Відповідь експерта

  • Вітаю! Щоб правильно відповісти на це запитання, звернемося до положень Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Відповідно до пункту 35 частини 1 статті 1 Закону уповноважена особа (особи) — службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі / спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту).

Відповідно до пункту 37 частини 1 статті 1 Закону учасник процедури закупівлі / спрощеної закупівлі (далі — учасник) — фізична особа, фізична особа — підприємець чи юридична особа — резидент або нерезидент, у тому числі об’єднання учасників, яка подала тендерну пропозицію / пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Отже, в організації можна прийняти рішення і призначити за проведення закупівель та за участь у закупівлях одну й ту саму людину, але, звісно, потрібно враховувати обсяги роботи і специфіку роботи, щоб одна людина мала змогу впоратися з усім об’ємом. І ще один нюанс: також потрібно враховувати, що одна людина може бути в одній організації і уповноваженою особою, і представником учасника, якщо організація є і замовником, і учасником, але тільки в тому випадку, якщо представник учасника не буде брати участь у закупівлях своєї ж організації.

Згідно з частиною 5 статті 11 Закону визначення або призначення уповноваженої особи не повинно створювати конфлікту між інтересами замовника та учасника чи між інтересами учасників процедури закупівлі / спрощеної закупівлі, наявність якого може вплинути на об’єктивність і неупередженість ухвалення рішень щодо вибору переможця процедури закупівлі / спрощеної закупівлі. Детально про конфлікт інтересів читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статті «Конфлікт інтересів: ознаки, рекомендації, відповідальність».

Також зверніть увагу, що відповідно до частини 7 статті 11 Закону не можуть визначатися або призначатися уповноваженими особами посадові особи та представники учасників, члени їхніх сімей, а також народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутати міської, районної у місті, районної, обласної ради.

Статті на порталі RADNUK.COM.UA за темою:

 

Тендерний комітет/уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника