Якщо хочете стати УО, не забудьте про відповідальність!

Крістіна Бєлякова
3311
29 Липня 2021
Якщо хочете стати УО, не забудьте про відповідальність!
3311
29 Липня 2021

«Щоб нести відповідальність, мало мати сильні плечі і руки, потрібен розум»
Симанович Р.

Наразі багатьом особам пропонують стати уповноваженою особою з публічних закупівель, яка буде відповідальна за організацію та проведення процедур закупівлі / спрощених закупівель, які відбуваються за правилами Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Звертаю увагу, що таких уповноважених осіб у замовника може бути як одна, так і більше, усе залежить від обсягу роботи замовника.

Уповноважена особа (особи) — службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі / спрощених закупівель згідно з Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту) (пункт 35 частини 1 статті 1 Закону). 

Також змінами від 26.06.2021 в Закон додали, що уповноважена особа може бути відповідальною за організацію та проведення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень. Детально про такі зміни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Зміни до Закону України ‟Про публічні закупівлі”». Далі для тих, хто тільки починає працювати уповноваженою особою або замислюється про таку роботу, розглянемо адміністративну відповідальність цієї посади.

Відповідальність за Законом

У Законі відповідальності присвячена окрема стаття...

Відповідальність у закупівлях

Публікації, тематикою яких є особливості здійснення функції контролю та відповідальності в сфері публічних закупівель