Чи можливо провести закупівлю за поточними видатками, у якій передбачити термін виконання зобов’язань за договором про закупівлю на період, більший ніж один бюджетний період? Питання просте, але, як виявилося, реєструвати зобов’язання за таким договором про закупівлю важко. Тому нюанси, що розкриті в цій статті, дозволять це зробити безболісно та оперативно.
Що таке довгострокові зобов’язання?
Порядок реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затверджений наказом Мінфіну від 02.03.2012 № 309 (далі — Порядок № 309), визначає термін «довгострокове зобов’язання» як зобов’язання розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів), строк дії якого перевищує один бюджетний період та відповідно до якого необхідно здійснити платежі протягом поточного та майбутніх бюджетних періодів, узяте на облік органами Казначейства в межах бюджетних асигнувань з урахуванням календарного плану до довгострокового договору (пункт 1.4 Порядку № 309).
Відповідно до абзацу 5 пункту 2.2 Порядку № 309 за довгостроковими бюджетними зобов’язаннями, строк дії яких перевищує один бюджетний період (довгострокові договори, більше одного року), суми в реєстрі проставляються в межах планових показників поточного бюджетного періоду на підставі даних календарного плану до довгострокового договору.
Ситуація з досвіду
Керуючись вказаними вище нормами, до територіального органу Державної казначейської служби України (далі — Казначейство) було...