Перелік корисних посилань щодо деяких нюансів здійснення закупівлі послуг з поточного ремонту

Олег Підгірський
738
2 Червня 2024
Перелік корисних посилань щодо деяких нюансів здійснення закупівлі послуг з поточного ремонту
738
2 Червня 2024

Відповідно до листа Державного комітету України з будівництва та архітектури від 30.04.2003 № 7/7-401 поточний ремонт — це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій і інженерного обладнання. Якщо будівля в цілому не підлягає капітальному ремонту, комплекс робіт поточного ремонту може враховувати окремі роботи, які класифікуються як такі, що належать до капітального ремонту (крім робіт, які передбачають заміну та модернізацію конструктивних елементів будівлі). Поточний ремонт повинен провадитись з періодичністю, що забезпечує ефективну експлуатацію будівлі або об’єкта з моменту завершення його будівництва (капітального ремонту) до моменту постановки на черговий капітальний ремонт (реконструкцію).

Нагадаю, що для цілей закупівельного законодавства поточний ремонт відносять до виду предмета закупівлі “послуги”, зокрема виходячи з припису пункту 21 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII. Водночас пунктом 3 розділу 3 Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, сільського господарства та торгівлі України від 15.04.2020 № 708, передбачено порядок визначення предмета закупівлі послуг з поточного ремонту, що є відмінним від визначення предмета закупівлі інших послуг. Своєю чергою, поточний ремонт потрібно відрізняти від подібних робіт будівельного підряду, у тому числі від капітального ремонту.

За сукупності цих нюансів можна заплутатись у правильності закупівлі таких послуг. Тому не зайвим буде опрацювати перелік корисних посилань на статті порталу RADNUK.COM.UA щодо деяких нюансів здійснення закупівлі послуг з поточного ремонту.

Своєю чергою, у рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорію «Технічні специфікації» розділу «Зразки документів замовникам за Особливостями». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків.

Закупівля робіт

Публікації, тематикою яких особливості здійснення закупівель робіт

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО