Тижневий БУМ. Згадаємо про відхилення учасника

Ганна Довгая
595
4 Грудня 2020
Тижневий БУМ. Згадаємо про відхилення учасника
595
4 Грудня 2020

Комп’ютери ні до чого не здатні. Єдине, що вони вміють, — це давати вам відповіді.
Пабло Пікассо

У цьому щотижневому випуску виділимо важливі моменти щодо відхилення учасника, адже можливі штрафи «кусаються»:

  • Зазначення учасником у тендерній пропозиції недостовірної інформації є підставою для відхилення замовником такої пропозиції згідно з пунктом 1 частини 1 статті 31 Закону.

    Законом визначено єдиний можливий спосіб підтвердження інформації, яку надав учасник у тендерній пропозиції, — у результаті направлення запитів до третіх осіб (у межах їхньої компетенції). Жодна інша інформація з відкритих джерел (інтернет-сайти, ЗМІ тощо), а також результати перевірки, проведеної замовником, не можуть бути підставою для відхилення тендерної пропозиції. Погоджуєтесь? Специфіку даного питання розглянула адвокат та член експертної групи з питань вдосконалень публічних закупівель Тетяна Руденко у статті «Розглядаємо практичні ситуації відмови учасникові в участі у зв’язку з наданням недостовірної інформації».
  • Щоб вберегти закупівлю від зайвого оскарження у випадку наявних підстав для відхилення пропозиції учасника, замовники обов’язково мають зазначати умови тендерної документації, яким тендерна пропозиція та/або учасник не відповідають. При цьому необхідно вказувати відповідні положення тендерної документації (абзаци, пункти, частини, розділи тощо), якими врегульовано ті вимоги, які були порушені учасником / переможцем. Також так зазначаєте? Детальніше — на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Типові порушення відхилення тендерної пропозиції учасника. Зразок протоколу про відхилення».

Насамкінець приділіть три хвилини короткому тесту, щоб успішно закріпити прочитане!

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання