Типові порушення відхилення тендерної пропозиції учасника. Зразок протоколу про відхилення

Ігор Млечко
2750
16 Жовтня 2020
Типові порушення відхилення тендерної пропозиції учасника. Зразок протоколу про відхилення
2750
16 Жовтня 2020

Недотримання вимог частини 2 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) хоч і належить до категорії формальних порушень, які в класичному розумінні не можуть бути окремою підставою для скасування рішення замовника, проте таке порушення може призводити до ризиків притягнення уповноважених осіб, службових (посадових) осіб замовника до адміністративної відповідальності, передбаченої статтею 16414 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Частина 2 статті 31 Закону передбачає, що інформація про відхилення тендерної пропозиції, у тому числі підстави такого відхилення (з посиланням на відповідні норми цього Закону та умови тендерної документації, яким така тендерна пропозиція та/або учасник не відповідають, із зазначенням, у чому саме полягає така невідповідність), протягом одного дня з дня ухвалення рішення оприлюднюється в електронній системі закупівель та автоматично надсилається учаснику/переможцю процедури закупівлі, тендерна пропозиція якого відхилена, через електронну систему закупівель.

Виходячи із синтактичного розбору вищенаведеної норми, умовно можна позначити, що Закон встановлює дві окремі вимоги задля забезпечення правильного відхилення, а саме: вимоги до матеріального та процесуального оформлення факту відхилення.

До матеріальної вимоги Закон відносить необхідність деталізації в рішенні замовника інформації про відхилення тендерної пропозиції, до якої належать підстави відхилення.

До процесуальної вимоги Закон відносить технічний спосіб оприлюднення події відхилення, а саме, «замовник зобов’язаний протягом одного дня з дня...

Поради учасникам закупівель

Публікації, які в першу чергу є практичними порадами та спрямовані на учасника публічних (державних) закупівель

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель