Представник Мінекономіки: передумови здійснення публічних закупівель

Тетяна Мішта
2092
8 Серпня 2020
Представник Мінекономіки: передумови здійснення публічних закупівель
2092
8 Серпня 2020

Питання від читача:

«Доброго дня! Прохання відповісти на таке питання: «Як правильно затверджувати річний план: на початку року, поступово на протягом року? Якщо до плану додають нові рядки, то це є новим планом чи змінами до нього?»

Відповідь експерта:

— Добрий день! Річний план уже за назвою містить певну інформацію стосовно того періоду, на який планують закупівлі замовника. Планово — це рік, на який затверджують державний бюджет, місцеві бюджети та складають кошториси і фінансові плани підприємств.

Водночас звертаю увагу, що стаття 4 Закону називається «Планування закупівель та інші передумови здійснення закупівель» і встановлює, що планування закупівель здійснюють на підставі наявної потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включають до річного плану закупівель. Річний план та зміни до нього замовник безоплатно оприлюднює в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього, а закупівлю здійснюють відповідно до такого річного плану.

Отже, загалом замовник, плануючи власні видатки ще задовго до безпосереднього здійснення закупівель (чи то за бюджетні кошти, чи то за кошти підприємства від господарської діяльності), орієнтується у власних наявних потребах щодо придбання товарів, робіт або послуг і може планувати їх, відображаючи в річному плані закупівель. Якщо ж такі потреби з об’єктивних причин змінюються або є непередбачуваними, то в такому разі замовник вноситиме відповідні зміни до річного плану закупівель до здійснення таких закупівель.

Більше про важливі аспекти планування закупівель читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статтях:

  1. «Планування в річному плані закупівель до 50 тис. грн і вище: відображати чи ні?».
  2. «Планування однієї закупівлі за декількома КЕКВ».
  3. «Моніторинг встановив порушення, що орієнтований початок процедури закупівлі в річному плані не відповідає оголошеній закупівлі».
  4. «Про скасування висновку офісу Держаудитслужби як такого, що не відповідає критеріям обґрунтованості та вмотивованості та прийняття рішення чи є ДП замовником».
Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО