Планування в річному плані закупівель до 50 тис. грн і вище: відображати чи ні?

Тетяна Мішта
9069
21 Квітня 2020
Планування в річному плані закупівель до 50 тис. грн і вище: відображати чи ні?
9069
21 Квітня 2020

Затвердження річного плану та зміни до нього є, по суті, заключним етапом у процесі планування закупівель для замовника. Цей процес не завжди і не для всіх є простим, зокрема заважаючи на введення в дію Закону України «Про публічні закупівлі» в новій редакції.  Останнім часом до редакції часто надходять різнопланові запитання щодо процесу планування та затвердження річного плану закупівель, у тому числі спрощених закупівель, розподілу повноважень та обов’язків між уповноваженою особою (далі — УО) й тендерним комітетом щодо формування річного плану. Тому в статті розглянемо деталі організації закупівельної діяльності та розберемо поради щодо вдалого та повноцінного завершення процесу планування.

Планування має передувати закупівлі

Щоб відповісти на питання, які виникають у замовників стосовно організації закупівельної діяльності, у тому числі щодо їх перепланування, починаючи з 19.04.2020, необхідно ознайомитися з низкою змін, внесених Законом України «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” (далі — Закон) та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель», згідно з яким вводять у дію нову редакцію закупівельного закону.

Тож, згідно зі статтею 4 Закону, яка регулює планування закупівель та інші передумови здійснення закупівель, замовник здійснює планування на підставі наявної потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг.

Заплановані закупівлі замовник включає до річного плану закупівель....

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)