Застосування еквіваленту при здійсненні закупівель робіт

Віта Аністратенко
151
21 Січня 2019
Застосування еквіваленту при здійсненні закупівель робіт
151
21 Січня 2019

У сфері публічних закупівель існує таке поняття як «Еквівалент», дане поняття завжди використовується із зазначенням в лапках, адже єдиного тлумачення цього слова в жодному нормативно-правовому документі не має. Так, відповідно до Академічного словника, слово «Еквівалент» має наступне значення:

ЕКВІВАЛЕНТ, а, чол.:

  1. Книжн. Щось рівноцінне, рівнозначне, рівносильне; те, що повністю відповідає чому-небудь, може його замінювати або виражати. 
  2. Ек. Товар, який виражає вартість інших товарів і на який вони обмінюються.  (Карл Маркс, Капітал, т. I, кн. I, 1952, 162).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971. — Стор. 455.

Тобто, «Еквівалент» товару мається на увазі його рівноцінність заміні іншого товару за технічними та якісними характеристиками.

Власне, звідки взялося поняття «еквівалент» в сфері державних, а вже зараз публічних закупівель?

Для забезпечення розширення можливостей світової торгівлі було прийнято та підписано Директиву 2004/18 ЄС Європейського парламенту та ради від 31 березня 2004 року «Стосовно координації порядків надання державних контрактів щодо виконання робіт, постачання товарів та надання послуг», яка в  свою чергу містить умови щодо застосування еквівалентності при наданні контрактів за державні кошти, а саме:

«Технічні специфікації, складені державними покупцями, повинні створювати умови для виникнення більш прозорого ринку. В зв’язку з цим усі бажаючі повинні мати можливість...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель