Моніторинг продовжує забороняти замовникам вносити зміни в оголошення

Редакція
4521
30 Червня 2020
СПЕЦВИПУСК
Моніторинг продовжує забороняти замовникам вносити зміни в оголошення
4521
30 Червня 2020

Інформація про закупівлю:

Оголошення № UA-2020-06-10-000583-a

Предмет закупівлі:

Капітальний ремонт прилеглої території Хмельницької дитячої школи мистецтв “Райдуга” по вул. Курчатова 9 в м. Хмельницькому

За результатами аналізу питання відповідності оголошення про проведення відкритих торгів вимогам Закону встановлено, що в порушення пункту 8 частини другої статті 21 Закону в оголошенні про проведення відкритих торгів не зазначено якою (якими) мовою повинні готуватися тендерні пропозиції.

Відповідно до пункту 7 наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 18.03.2016 № 477 «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.03.2016 за № 447/28577, замовник/учасник може вносити зміни до інформації, яка вже оприлюднена на веб-порталі, у випадках, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі». При цьому Законом України «Про публічні закупівлі» не передбачено внесення змін до оголошення про проведення процедури закупівлі. Відповідно до пункту 2 частини першої статті 32 Закону замовник відміняє торги, зокрема в разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень, які неможливо усунути.

Порушення виявлено:

  1. Встановлено порушення законодавства в частині складання тендерної документації та/або внесення змін до неї
  2. Встановлено інші порушення законодавства у сфері закупівель (У річному плані відсутня інформація щодо місцезнаходження Замовника та його категорії. В оголошенні про проведення відкритих торгів не зазначено якою (якими) мовою повинні готуватися тендерні пропозиції.)

Замовником оприлюднено рішення про відміну тендеру на підставі пункту 2 частини першої статті 32 Закону через неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Коментар редакції:

Законом про публічні закупівлі передбачено внесення змін тільки до тендерної документації, внесення змін до оголошення про проведення процедури закупівлі Законом не передбачено. Тому рекомендуємо бути замовникам обережними та проводити закупівлі у відповідності до Закону. Детальніше про «Внесення змін до тендерної документації за новим Законом» читайте на порталі RADNUK.COM.UA

Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки