Дії замовника за результатами проведеного моніторингу

Редакція
764
19 Січня 2022
Дії замовника за результатами проведеного моніторингу
764
19 Січня 2022

На сьогодні у Верховній Раді України розглядаються два законопроєкти — № 6330 та № 6331, які можуть привнести певні зміни в публічні закупівлі. Так, зазначеними законопроєктами планується змінити повноваження Державної аудиторської служби України (далі — ДАСУ) щодо блокування оплати рахунків при наявності висновків ДАСУ, у яких встановлені зобов’язання про усунення порушення (порушень) законодавства шляхом відміни тендеру, розірвання договору про закупівлю, у разі якщо такі порушення не усунуті замовником і висновок не скасовано в судовому порядку.

Тому замовникам, з огляду на можливі законодавчі зміни щодо розширення повноважень ДАСУ, варто пам’ятати про свої обов’язки внаслідок проведення моніторингу та оприлюднення висновку із встановленими зобов’язаннями про усунення порушення (порушень) законодавства.

Так, відповідно до пункту 14 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) моніторинг процедури закупівлі — аналіз дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель під час проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та протягом його дії з метою запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель.

Стаття 8 Закону визначає, що моніторинг процедури закупівлі здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його міжрегіональні територіальні органи (далі — органи державного...

Моніторинг закупівель

Публікації щодо здійснення органом державного фінансового контролю такого виду контролю як моніторинг закупівель, зокрема, новини моніторингу, приклади, коментарі, особливості, судова практика щодо моніторингу