Повноваження ДКСУ та їх межі

Наталія Чабан
273
14 Березня 2021
Повноваження ДКСУ та їх межі
273
14 Березня 2021

Відомо, що виконання певних контрольних повноважень за  законністю та обґрунтованістю використання фінансових  ресурсів на всіх стадіях бюджетного процесу державою покладено на органи Казначейства. Без цього контролюючого органу не обійтись ні на етапі реєстрації бюджетних зобов’язань, ні під час перерахування коштів переможцю процедури закупівлі / спрощеної закупівлі в рамках виконання договору про закупівлі. Які ж фактично повноваження має Держказначейство у сфері публічних закупівель? Чи завжди вимоги цього органу слушні та чи варто їх виконувати замовнику? Відповіді на ці та інші не менш цікаві та важливі питання надаємо далі.

Під час виконання контрольних функцій, встановлених законодавством у сфері публічних закупівель, органи Казначейства керуються Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та іншими нормативно-правовими актами, які діють у цій сфері.

Перелік документів, які перевіряють органи Казначейства до моменту здійснення оплати за договорами про закупівлю, та перелік випадків, у яких органи Казначейства вживають заходи з недопущення здійснення платежів з рахунку замовника згідно з узятим фінансовим зобов’язанням за договором про закупівлю, визначені частиною 2 статті 7 Закону.

Для зручності розглянемо схему повноважень органів Казначейства як центрального органу виконавчої влади  згідно із Законом у вигляді таблиці (частина 2 статті 7 Закону).

Таблиця

Центральний орган виконавчої влади

...
Контроль та відповідальність закупівель

Публікації, тематикою яких є особливості здійснення функції контролю та відповідальності в сфері публічних закупівель

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель