Фізична культура та спорт як виняток з Закону про публічні закупівлі

Тетяна Мішта
203
7 Липня 2021
Фізична культура та спорт як виняток з Закону про публічні закупівлі
203
7 Липня 2021

Питання читача

  • Доброго дня! Якщо здійснюється закупівля послуг, необхідних для проведення заходів з фізичної культури і спорту, фізкультурно-спортивної реабілітації та забезпечення підготовки й участі національних збірних команд України з видів спорту в міжнародних спортивних заходах, що включені до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, Закон України «Про публічні закупівлі» дозволяє уникати проведення спрощеної закупівлі.

Питання в тому, чи усі ці умови: «якщо здійснюється закупівля послуг, необхідних для проведення заходів з фізичної культури і спорту, фізкультурно-спортивної реабілітації та забезпечення підготовки і участі національних збірних команд України з видів спорту в міжнародних спортивних заходах» мають виконуватись одночасно чи тут застосовується сполучник «або»?

Відповідь експерта

  • Виходячи з пункту 22 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) предмет закупівлі (товари, роботи чи послуги) визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.

Пунктом 6 розділу ІІ «Особливості визначення предмета закупівлі для окремих товарів, робіт і послуг» Порядку визначення предмета закупівлі, що затверджений наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708 (далі — Порядок 708), встановлено, що визначення предмета закупівлі товарів (крім лікарських засобів) і послуг, необхідних для проведення навчально-тренувальних зборів збірних команд України з видів спорту, спортивних змагань, всеукраїнських масових фізкультурно-оздоровчих заходів, заходів з фізичної культури і спорту всеукраїнського та міжнародного рівня, у тому числі заходів із фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю, забезпечення участі національних збірних команд України в міжнародних спортивних змаганнях, а також висвітлення таких спортивних заходів з видів спорту осіб з інвалідністю та їх фізкультурно-спортивної реабілітації, здійснюється за обсягом, номенклатурою, місцем поставки товарів або надання послуг окремо для кожного спортивного заходу (або забезпечення участі в ньому чи його висвітлення), якщо такий захід включено до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України.

Тобто предмет закупівлі згідно з пунктом 6 розділу ІІ «Особливості визначення предмета закупівлі для окремих товарів, робіт і послуг» Порядку 708 визначається за обсягом, номенклатурою, місцем поставки товарів або надання послуг окремо для кожного спортивного заходу, у разі якщо такий захід включено до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України.

Якщо вартість такого предмета перевищує пороги, встановлені Законом, слід проводити закупівлю з дотриманням його вимог шляхом застосування процедур або спрощеної закупівлі. В іншому разі предмет закупівлі послуг має визначатись у загальному порядку згідно з розділом І Порядку 708.

Натомість, Законом України від 02.12.2020 № 1026-IX «Про внесення зміни до статті 3 Закону України “Про публічні закупівлі” щодо ефективної реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту», який набрав чинності 20.12.2020, внесено зміни до частини 7 статті 3 Закону.

Згідно з цими змінами придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі якщо здійснюється закупівля послуг, необхідних для проведення заходів з фізичної культури і спорту, фізкультурно-спортивної реабілітації та забезпечення підготовки й участі національних збірних команд України з видів спорту в міжнародних спортивних заходах, що включені до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України.

Тому, закупівля зазначених послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини 1 статті 3 Закону, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель.

У свою чергу, згідно зі статтею 6 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політику у сфері фізичної культури та спорту, затверджує в установленому порядку Єдиний календарний план фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів України.

Із Єдиним календарним планом фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів України можна ознайомитись на сайті Міністерства молоді та спорту України за посиланням.

Також до вашої уваги такі статті на порталі RADNUK.COM.UA:

Експерти відповідають

Провідні фахівці закупівельної галузі коротко та з правової точки зору відповідають на найбільш суперечливі та болючі питання щодо здійснення закупівель