Чи має уповноважена особа повторно проходити тестування після зміни місця роботи?

Тетяна Мішта
683
6 Жовтня 2021
Чи має уповноважена особа повторно проходити тестування після зміни місця роботи?
683
6 Жовтня 2021

Питання читача.

  • Доброго дня! Цікавить таке питання: чи потрібно уповноваженій особі при переході на іншу роботу (в іншу організацію) повторно проходити тестування?

Відповідь експерта.

  • Доброго дня! Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), який визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад, передбачає, що уповноважена особа для здійснення своїх функцій, визначених цим Законом, підтверджує свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель на вебпорталі Уповноваженого органу шляхом проходження безкоштовного тестування. Порядок організації тестування уповноважених осіб визначається Уповноваженим органом.

Як уже неодноразово повідомлялося, концептуально тестування полягатиме в наданні відповідей протягом однієї години на 50 запропонованих запитань, які стосуються здійснення закупівель замовниками. Такі питання міститимуть чотири варіанти відповіді, один із яких є правильним. Якщо буде надано правильну відповідь на 30 та більше запитань, особи вважатимуться такими, що склали тест.

Планується, що кількість спроб для складання тесту не буде обмеженою. Водночас пройти тестування повторно особа зможе не одразу. Така можливість з’являтиметься не раніше ніж через три дні з моменту завершення попередньої спроби проходження тестування в електронній системі.

Більше про проходження тестування для уповноважених осіб читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Тестування уповноважених осіб — як це буде?».

Однак без складеного тесту уповноважені особи не зможуть здійснювати організацію та проведення закупівель в електронній системі закупівель. Тому особам, які планують у подальшому бути уповноваженими, необхідно буде завчасно подбати про відповідні базові знання закупівельного законодавства.

При цьому проєкт Порядку, як і Закон, не передбачає необхідності перескладання тестування, якщо особа змінює місце роботи, звільняється або зі спливом певного часу знову планує працювати закупівельником, виконуючи роль уповноваженої особи.

Натомість проєкт Порядку передбачає, що тестування необхідно буде проходити повторно — або зі спливом 3 років, або у разі прийняття нової редакції Закону.

Це означає, що особа, яка успішно склала тестування на вебпорталі, отримує певний «ключ» для роботи в електронній системі закупівель в частині організації та проведення закупівель на цей час.

Планується, що ідентифікація особи відбуватиметься за її електронним підписом. Тому якщо особа змінює місце роботи та / або авторизований електронний майданчик, через який працює в електронній системі закупівель, у системі буде можливість ідентифікувати особу за її даними та доступом за вже складеним тестом, інформація про який міститиметься в системі.

Отже, уповноваженій особі не потрібно проходити повторне тестування при зміні місця роботи. Однак повторне складання тесту здійснюватиметься згідно з проєктом Порядку у встановлені строки для всіх уповноважених осіб або раз на три роки, або після набрання чинності новою редакцією Закону.

Більше щодо тестування уповноважених осіб читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статтях:

Експерти відповідають

Провідні фахівці закупівельної галузі коротко та з правової точки зору відповідають на найбільш суперечливі та болючі питання щодо здійснення закупівель