Тестування уповноважених осіб — як це буде?

Тетяна Мішта
8759
13 Травня 2021
Тестування уповноважених осіб — як це буде?
8759
13 Травня 2021

Питання читача

  • Доброго дня! Хвилює питання тестування уповноважених осіб. Як це буде? Що потрібно знати?

Відповідь експерта

  • Вітаю! Законом України «Про публічні закупівлі» передбачено, що уповноважена особа для здійснення своїх функцій, визначених цим Законом, підтверджує свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель на вебпорталі Уповноваженого органу (Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (далі — Міністерство)) шляхом проходження безкоштовного тестування. Порядок організації тестування уповноважених осіб визначається Уповноваженим органом.

Станом на травень 2021 року Міністерством ведеться робота щодо погодження проєкту нормативно-правового акта, а саме: Порядку організації тестування уповноважених осіб, який регулюватиме процес здійснення такого тестування. Після його затвердження в електронній системі закупівель буде технічно реалізовано можливість здійснення тестування.

Тестування полягатиме у наданні відповідей протягом однієї години на 50 запропонованих питань, які стосуються здійснення закупівель замовниками. Такі питання міститимуть чотири варіанти відповіді, один з яких є правильним. Якщо буде надано правильну відповідь на 30 та більше питань, особи вважатимуться такими, що склали тест.

Також планується, що кількість спроб для складання тесту не буде обмеженою. Водночас пройти тестування повторно особа зможе не одразу. Планується, що така можливість з’являтиметься не раніше, ніж через три дні з моменту завершення попередньої спроби проходження тестування в електронній системі.

Однак без складеного тесту уповноважені особи не зможуть здійснювати організацію та проведення закупівель в електронній системі закупівель. Тому особам, які планують в подальшому бути уповноваженими, слід завчасно подбати про відповідні базові знання закупівельного законодавства.

Проєктом Порядку передбачається також, що тестування необхідно буде проходити повторно — або зі спливом 3 років, або у разі прийняття нової редакції Закону.

Слід враховувати, що вказана інформація щодо проходження тестування стосується саме концепції проєкту Порядку, який наразі перебуває в процесі погодження та затвердження.

Отже, ознайомитись із моделлю тестування, кількістю питань, відведеним часом, необхідністю перескладання тесту, технічною реалізацією тощо можна буде після того, як цей нормативно-правовий акт буде зареєстровано в установленому законодавством порядку.

Одночасно із Порядком організації тестування Міністерством розробляється перелік питань та варіанти відповідей на них. Очікується, що після затвердження цього переліку його буде розміщено на офіційному сайті Міністерства, як Уповноваженого органу, для можливості ознайомлення та підготовки до тестування.

При цьому інформація про відкриті джерела та матеріали, які стосуються переходу на новий формат роботи уповноважених осіб, розміщена на офіційному сайті Міністерства в розділі «Публічні закупівлі» у рубриці «Професіоналізація».

Коментар редакції

07.05.2021 на порталі RADNUK.COM.UA в інтерв’ю з генеральним директором ДП «Прозорро» «Василь Задворний про нововведення ProZorro та чого чекати закупівельній спільноті у 2021 році» щодо тестування осіб зазначено, що у ІІІ кварталі поточного року замовники зможуть складати тести і отримати відповідний запис на авторизованому електронному майданчику. Тобто тести будуть доступні для проходження вже з липня 2021 року.

Важливо, що в кожної уповноваженої особи має бути власний обліковий запис (кабінет) з відповідним записом про проходження нею тестування. З одного кабінету дві уповноважені особи працювати не зможуть.

Для підготовки до тестування рекомендуємо використовувати електронну книгу «Уповноважена особа». З нею вам нічого боятись!

Додатково: Усі можливі протоколи у спрощеній закупівлі в одному місці.

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО