Порядок організації тестування уповноважених осіб: де проєкт наказу?

Ганна Довгая
976
1 Червня 2021
Порядок організації тестування уповноважених осіб: де проєкт наказу?
976
1 Червня 2021

Станом на початок червня 2021 року Міністерством економіки України ведеться робота щодо погодження проєкту нормативно-правового акта, а саме Порядку організації тестування уповноважених осіб, який безпосередньо регулюватиме процес здійснення тестування уповноважених осіб. Після його затвердження в електронній системі закупівель буде технічно реалізовано можливість здійснення тестування.

Статтею 5 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі — Закон про регуляторну політику) визначено, зокрема, що оприлюднення проєктів регуляторних актів з метою одержання зауважень і пропозицій є складовою забезпечення здійснення державної регуляторної політики.

Згідно з вимогами статті 9 Закону про регуляторну політику кожен проєкт регуляторного акта оприлюднюється з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань. Так, 26.03.2021 на офіційному сайті Міністерства економіки України у розділі «Обговорення проектів документів» опубліковано проєкт наказу «Про затвердження Порядку організації тестування уповноважених осіб» та аналіз регуляторного впливу такого проєкту наказу. Саме в цьому розділі кожен, заповнивши обов’язкові поля, міг залишити коментар щодо цього нормативно-правового акта (Рис. 1).

Рис.1

Керуючись статтею 21 Закону про регуляторну політику, Мінекономіки листом від 29.03.2021 № 3302-01/19131-03 подало на розгляд Державній регуляторній службі України проєкт наказу «Про затвердження Порядку організації тестування уповноважених осіб» та просить погодити його згідно з вимогами зазначеного Закону в найкоротший строк.

Тривалість погодження проєкту регуляторного акта не може перевищувати одного місяця з дня одержання проєкту уповноваженим органом (прим. ред.: під уповноваженим органом мається на увазі Державна регуляторна служба України).

Уповноважений орган розглядає проєкт регуляторного акта та документи, що додаються до нього, і приймає рішення про погодження цього проєкту або рішення про відмову в його погодженні. Це рішення не пізніше наступного робочого дня з дня його прийняття подається до органу, який розробив проєкт регуляторного акта.

Тому чекаємо на затвердження нормативно-правового акта та вже для підготовки до тестування використовуємо електронну книгу «Уповноважена особа». З нею вам нічого боятись!

Тендерний комітет/уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника